Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kamery Mobotix

Artykuł sponsorowany

06.01.2010

Firma M5 Przemysław Cebulski, dzięki solidnej pracy na rynku polskim, od kilku lat zdobywała liczne grono zadowolonych kontrahentów.

 

 

 

Stosując najnowsze, ale jednocześnie sprawdzone technologie, wciąż poszukujemy nowych rozwiązań. Potwierdzeniem jest nawiązanie współpracy z firmą LINC Sp. z o.o., głównym dystrybutorem marki Mobotix na terenie Polski.

 
 
 
Firma Mobotix, z siedzibą w Niemczech, zaistniała na rynku w 1999 roku, gdy wykonała pierwszą odporną na działanie czynników atmosferycznych kamerę internetową z cyfrowymi sensorami obrazu i zintegrowanym komputerem PC. Do tej pory, jako jedyny producent, potrafi wykonać zapis płynnego obrazu w wysokiej rozdzielności z dźwiękiem. Niezawodność sprawdzona na całym świecie spowodowała, iż cieszy się pozycją lidera technologii kamer sieciowych.
Jest wiele argumentów technicznych oraz ekonomicznych przekonujących potencjalnych użytkowników do zakupu kamer Mobotix:
- możliwość posiadania obrazu na żywo, zapisu oraz przeglądania równocześnie; obraz dla kilku użytkowników, przeglądanie zapisu oraz zdarzeń bez opóźnień z dowolnego miejsca na świecie przez sieć,
- wydajny kodek wideo MxPEG, detekcja ruchu i bufor pośredni w kamerze gwarantują najmniejsze obciążenie sieci,
- w przypadku awarii sieci nie utracimy zapisu,
- technologia kamery całodobowej bez przełączania mechanicznego gwarantuje wyższą światłoczułość i niezawodność,
- rozwiązania kamer Mobotix dają możliwość uchwycenia większej ilości szczegółów. Rozdzielczość 3,1 megapiksela rejestruje ich nawet do kilku razy więcej,
- dla użytkowników duże znaczenie ma także fakt, że oprogramowanie stanowiska sterowania i zapisu to część kamery, a nowe funkcje można pobrać bezpłatnie aktualizacjami.
 
Jedną z promowanych kamer IP jest model Q24.
 
 
Monitorowane dotychczas pomieszczenie kilkoma kamerami może teraz odbywać się za pomocą jednej. Kamera Q24 zapewnia dookolny (360°) podgląd za pomocą tylko jednego obiektywu, który wystarczy do obserwacji „z góry” całego pomieszczenia. Natomiast tryb panoramiczny „w poziomie” (180°) uzupełnia system kontroli dostępu.
 
 
Kamera daje możliwość powiększenia szczegółów i jednocześnie ich wyświetlanie w dwóch dodatkowych „kadrach”, razem z szerokokątnym obrazem panoramicznym. Nie musimy martwić się zniekształceniami geometrycznymi, gdyż korekcji dokonuje kamera oraz generuje obraz wyświetlany na ekranie.
 
Kamery Mobotix zasilane są zawsze za pomocą przewodu sieciowego, ponieważ w zimie kamera nie wymaga ogrzewania. Wytrzymują od -30°C do +60°C bez dodatkowej obudowy ochronnej, bez wentylacji i ogrzewania. Są zabezpieczone przed manipulacją, gdyż przewód jest poprowadzony w uchwycie ściennym, a puszka sieciowa UP jest zakryta.
 
Dzięki tym wszystkim zaletom kamery Mobotix mają szeroki zakres zastosowania. Nowy system monitoringu wideo IP służy do nadzoru kibiców przy bramkach wejściowych na stadion. Nowoczesne centrum zapowiedzi dla podróżnych działa na dworcach. Cyfrowe kamery sieciowe monitorują wydarzenia na lotniskach o wysokim stopniu bezpieczeństwa. Także kontrolują bezpieczeństwo w szpitalach, na stacjach benzynowych oraz w sklepach.

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube