Baumit SanierLösung – stop algom i grzybom na elewacjach

18.07.2011

W jaki sposób zabezpieczyć elewację przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, działaniem promieni UV, a także rozwojem mikroorganizmów? Na etapie renowacji warto zadbać o zastosowanie preparatów hamujących rozwój alg i grzybów. Roztwór renowacyjny Baumit SanierLösung zapobiega organicznym wykwitom i stoi na straży czystości fasady.

Do rozwoju mikroorganizmów na powierzchni elewacji potrzebny jest sprzyjający klimat – odpowiednia wilgotność i temperatura. Zależnie od otoczenia i położenia ściany wobec kierunków świata istnieje mniejsze lub większe ryzyko rozwoju alg i grzybów. Mało kto wie, że w przypadku ścian północnych i wschodnich oraz tych, umiejscowionych w pobliżu drzew, w obszarach o podwyższonym skażeniu środowiska lub w otoczeniu zbiorników wodnych ryzyko to wzrasta. Dlatego też należy pamiętać o stosowaniu dodatków grzybobójczych do tynków i farb. Zmniejszają one prawdopodobieństwo wystąpienia organicznego wykwitu na powierzchni elewacji. Jednym z polecanych przez profesjonalistów sposobem na pozbycie się zielonych nalotów jest stosowanie środka do zwalczania grzybów i alg Baumit SanierLösung, a następnie dekorowanie fasady farbą elewacyjną.

Trwała impregnacja

Renowacyjny roztwór Baumit SanierLösung przeznaczony jest do zwalczania grzybów i alg na ścianach oraz elewacjach. Ten mineralny produkt składa się z wody, poczwórnego związku amonu oraz pochodnych izotiazolu. Dzięki temu jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, ekstremalnie niepodatny na działanie wody i zabrudzenia. Dodatkowo jest wysoce paroprzepuszczalny i – co najważniejsze – niepalny. Roztwór Baumit SanierLösung można stosować na ścianach zewnętrznych, a także wewnętrznych. Aby uniemożliwić przemieszczanie się kiełkujących zarodników grzybów należy natryskać zaatakowane powierzchnie płynem. Czynność ta zapobiega unoszeniu się zarodników w powietrzu. Po krótkim czasie działania ściany należy dokładnie oczyścić mechanicznie np. przez szczotkowanie lub czyszczenie strumieniem wody. W dalszej kolejności  warto powtórzyć kilkukrotnie nanoszenie na zanieczyszczone ściany, aż do nasączenia podłoża. W przypadku słabo chłonącego podłoża można dwukrotnie natryskać środek. Warto także pamiętać, że płynny roztwór, oprócz hamowania rozwoju i niszczenia alg, powoduje również ich silne odbarwienie. Jest to szczególnie istotne w przypadku stosowania Baumit SanierLösung, jako środka zaradczego na stare, zainfekowane mikroorganizmami powłoki. Aby zapobiec ponownemu zaatakowaniu ścian przez algi i grzyby, do każdej następnej powłoki wykończeniowej należy dodać odpowiedni preparat grzybo- lub algobójczy. Aby roztwór Baumit SanierLösung zadziałał w sposób optymalny, producent zaleca, by nie łączyć go z innymi tego typu środkami.

W miarę upływu czasu każda elewacja w naturalny sposób pokrywa się kurzem, cząsteczkami brudu czy organicznymi wykwitami. Aby zapobiec temu procesowi warto stosować preparaty hamujące osadzanie się zanieczyszczeń i rozwój alg czy grzybów. Wodny roztwór Baumit SanierLösung to niezwykle skoncentrowany środek, który usuwa istniejące mikroorganizmy i blokuje ich dalszy rozkwit. Wybór tego typu rozwiązania pozwala cieszyć się czystą fasadą, bez obawy o jej estetyczny i zdrowy wygląd.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in