Rozbudowa Panattoni Park Szczecin I

04.05.2020

Panattoni Park Szczecin I będzie większy o 24 000 m², tym samym w czerwcu br. kompleks logistyczno-przemysłowy zostanie wybudowany w 80%.

 

 

W ramach Panattoni Park Szczecin I rozbudowana zostanie działająca na terenie kompleksu fabryka specjalistycznych komponentów elektronicznych, rozwiązań sieciowych i systemów telekomunikacyjnych. Do istniejących 32 000 m² deweloper dobuduje 24 000 m², w tym 21 000 m² części produkcyjnej i 3000 m² socjalno-biurowej.

Rozbudowywana część będzie prawie w całości przeznaczona do pracy stałej, dlatego zostanie w niej zainstalowane odpowiednie oświetlenie (w tym zapewnione naturalne) i będą zapewnione wysokie parametry wymiany powietrza. Konstrukcja budynku będzie dostosowana do wymagających instalacji technologicznych, w tym 8-tonowych suwnic. Zakończenie prac zaplanowano na czerwiec br., wtedy to kompleks osiągnie powierzchnię ponad 180 000 m² (80% planowanej).

– Szczecin to fenomen na magazynowej mapie Polski. To względnie młody rynek, który stał się już nie tylko perełką w oczach najemców, ale też funduszy inwestycyjnych, których celem jest budowa zdywersyfikowanych portfeli logistycznych. Dowodem tego jest tegoroczny zakup Panattoni Park Szczecin II przez jeden z funduszy azjatyckich. Inwestycje Panattoni w Szczecinie gwarantują najkrótsze trasy transportowe do głównych miast Niemiec i północnej Polski – komentuje Dorota Jagodzińska-Sasson – managing director w Panattoni.

Panattoni Park Szczecin I to nowoczesne centrum dystrybucyjne o docelowej powierzchni ok. 220 700 m² w ramach 7 budynków. Każdy ma własne doki rozładunkowe, bramy wjazdowe z poziomu „0”, jak również duże place manewrowe oraz dodatkowe miejsca parkingowe. Powierzchnię parku można dopasować do indywidualnych potrzeb klientów z różnych branż, zarówno logistycznych, jak i produkcyjnych.

Kompleks logistyczno-przemysłowy położony jest zaledwie 7 km od węzła „Szczecin Dąbie” łączącego drogę ekspresową S3 z autostradą A6 i niedaleko drogi krajowej nr 10. W bezpośrednim sąsiedztwie parku znajduje się także stacja kolejowa.

Do końca tego roku Panattoni ma zamiar wystartować z realizacją ostatnim etapem parku o powierzchni 42 000 m² i tym samym sfinalizować całą inwestycję o planowanej powierzchni 220 700 m².

 

Czytaj także: Wysokiej klasy magazyn AutoStore – pierwszy taki w Polsce

A2 East Warsaw Park – nowe centrum dystrybucyjne pod Warszawą

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in