Rodzina pian poliuretanowych

02.11.2007

RAWL, najstarsza marka systemów zamocowań na świecie, poszerza asortyment o rodzinę efektywnych pian poliuretanowych RAWL PRO. Rodzina pian RAWL PRO to poliuretanowe piany pistoletowe, przeznaczone do profesjonalnego montażu, uszczelniania i wygłuszania.

Ekipy montujące okna sięgną po wspomniane piany, by skutecznie osadzić stolarkę otworową oraz uszczelnić i zamontować parapet. Dzięki wysokiej termoizolacyjności, produkt ten jest nieocenioną pomocą dla dekarzy – przy izolacji cieplnej dachu i stropodachu, dla instalatorów – przy izolacji termicznej sieci wodnych, kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania, a także dla ekip dociepleniowych, do wypełniania szczelin w warstwie izolacyjnej przy ocieplaniu budynków.
Na początek rodzina pian RAWL PRO obejmuje cztery profesjonalne produkty.
Piana RAWL PRO to jednokomponentowa piana poliuretanowa, o pojemności 750 ml i wydajności do 45 l.
RAWL PRO-65 to piana o podwyższonej wydajności – z puszki o pojemności 750 ml otrzymujemy do 65 litrów piany.
RAWL PRO 65-B2 to piana o podwyższonej odporności ogniowej B2, przy zachowaniu zwiększonej wydajności: do 65 litrów piany z opakowania 750 ml.
RAWL PRO High Performance to do 45 litrów piany, zamkniętej w poręcznym opakowaniu o pojemności 500 ml. Pianę tę wyróżniają doskonałe parametry dźwiękochłonne i termoizolacyjne oraz małe opakowanie. Z puszki o pojemności 500 ml możemy otrzymać aż do 45 l piany – czyli tyle, ile ze standardowego opakowania o pojemności 750 ml. Dzięki niewielkiemu, poręcznemu opakowaniu piana świetnie sprawdzi się w trudnodostępnych miejscach. RAWL PRO High Performance to gwarancja efektywnej izolacji obszarów pod wanną czy brodzikiem, częściowo ukrytych przewodów elektrycznych oraz innych połączeń, do których mamy utrudniony dostęp. Charakteryzuje się ona dużą wytrzymałością mechaniczną i doskonałą przyczepnością do typowych materiałów konstrukcyjnych takich jak: cegła, beton, tynk, drewno, metale, styropian i sztywne piany PUR. Ten efektywny produkt wykazuje wysoką izolacyjność, posiadając doskonałe parametry dźwiękochłonne oraz termoizolacyjne. Jest ona szczególnie polecana do profesjonalnego montażu okien i drzwi, parapetów, izolacji cieplnej sieci wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania oraz wypełniania szczelin w izolacji termicznej przy ocieplaniu budynków. Preparat utwardza się pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu. Piana RAWL PRO High Performance wyposażona jest w aplikator pistoletowy.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.