Rewitalizacja hotelu w Szczawnicy

25.04.2019

Uzdrowisko Szczawnica wzbogaci się o Pieniny Grand – nowe oblicze poddanego gruntownemu remontowi Hotelu Hutnik.

 

 

W miejscu dawnego hotelu powstaje ekologiczny budynek. Wysoki na 12 pięter łączy nowoczesny design z detalami opartymi na tradycji i lokalnym folklorze. Na szczycie umiejscowiono Sky Bar pozwalający cieszyć się panoramą Pienin.

Lustrzana bryła na zboczu Parku Górnego pomieści 119 pokoi w czterogwiazdkowym standardzie, strefę SPA wraz ze strefą medyczną, 2 restauracje oraz sale konferencyjne.

Nowy obiekt Grupy Thermaleo & Uzdrowiska Szczawnica to kolejny element szeroko zakrojonej rewitalizacji, którą od 14 lat realizuje rodzina Mańkowskich – potomkowie hr. Adama Stadnickiego – modernizatora i popularyzatora Uzdrowiska Szczawnica. Przywracana jest unikatowa, zabytkowa architektura kurortu. Do tej pory odbudowie bądź renowacji zostały poddane: Plac Dietla, Pijalnia Wód Mineralnych, Cafe Helenka, willa pod Modrzewiami, willa Marta, Muzeum Uzdrowiska oraz Dworek Gościnny. We współpracy z miastem zrealizowano również projekt rewitalizacji Parku Dolnego i Górnego. Rewitalizacja kurortu jest w toku – na najbliższe lata zaplanowano modernizację kolejnych obiektów.

Koniec prac budowlanych przy hotelu planowany jest na III kwartał br.

 

 

Przeczytaj także: Pierwszy europejski hotel marki Radisson w Gdańsku

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.