Powstanie Ośrodek Radioterapii w Gorzowie Wielkopolskim

19.04.2017

Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. podpisał umowę z Grupą Budowlaną Alstal na budowę Ośrodka Radioterapii.

Ośrodek Radioterapii ma skupić w jednym miejscu wszystkie poradnie związane z leczeniem onkologicznym, w tym poradnię onkologiczną, onkohematologiczną oraz poradnię ginekologii onkologicznej. Budynek ma być gotowy na koniec lipca 2018 r.

Grupa Budowlana Alstal zadeklarowała postawienie budynku za kwotę niespełna 31 mln zł. Była to najkorzystniejsza oferta złożona w postępowaniu konkursowym, do którego stanęło 12 firm budowlanych z całej Polski.

 

 

Ośrodek Radioterapii w Gorzowie ma składać się z oddziału radioterapii oraz 26-łóżkowego hostelu dla osób, które wymagają zastosowania radioterapii w trybie ambulatoryjnym, ale mieszkają zbyt daleko na codzienne dojazdy do szpitala. Całość mają uzupełnić 2 akceleratory liniowe, tomograf komputerowy oraz pomieszczenia dla pracowni planowania radioterapii i pracowni fizyki medycznej. Całkowita powierzchnia ośrodka ma mieć ponad 5,5 tys. m², część użytkowa – niespełna 3 tys. m².

Ośrodek ma przyjmować pacjentów od grudnia 2018 r.

Koszt budowy ośrodka radioterapii ma sięgać 66 mln zł, niespełna 22 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 (21,6 mln zł). Szpital liczy także na wsparcie Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych na lata 2016–2024 w kwocie 35 mln zł, a ze swoich środków zamierza przekazać kwotę ok 10 mln zł.

Samorząd województwa zabezpieczył 8 mln zł wkładu własnego z przeznaczeniem na roboty budowlano-montażowe oraz zakup i montaż sprzętu medycznego. Niebawem zostanie podpisana umowa w tej sprawie.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.