Ponad 2,4 mln zł dla Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie

31.07.2014

Mniejsza liczba składowanych odpadów biodegradowalnych, a także sprawniejsza segregacja odpadów to tylko niektóre z efektów rozbudowy sortowni odpadów w Pruszkowie. Na ten cel Miejski Zakład Oczyszczania w Pruszkowie pozyskał aż 2,4 mln zł unijnego wsparcia.

Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Leszek Ruszczyk, członek zarządu Janina Ewa Orzełowska oraz Władysław Kącki – prezes Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie (MZO). 

Realizację projektu podzielono na dwa zadania inwestycyjne: rozbudowę sortowni oraz budowę modułu biologicznego unieszkodliwiania odpadów ulegających biodegradacji.

W ramach trwającej od 2010 r. inwestycji, na terenie Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie przeprowadzono szereg działań, które w widoczny sposób przyczyniły do sprawniejszego segregowania odpadów komunalnych. Istniejąca od 1991 r. hala sortowni została rozbudowana oraz dostosowana do automatycznego sortowania papieru, a także do produkcji paliwa alternatywnego. Ponadto zakupiono separatory, stworzono miejsce na kabinę sortowniczą i stacje kompensatorów. Przed MZO w Pruszkowie jeszcze jeden zakup – rozrywarka do worków – dzięki temu sprzętowi dodatkowo zwiększy się wydajność przetwarzania nieczystości.

Kompleksowa realizacja projektu umożliwi zmniejszenie ilości składowanych odpadów biodegradowalnych, segregację odpadów z selektywnej zbiórki, unieszkodliwienie odpadów budowlanych i wielkogabarytowych, krótkookresowe magazynowanie odpadów niebezpiecznych, przetwarzanie odpadów zielonych oraz zgodne z prawem składowanie pozostałości procesowych.

Miejski Zakład Oczyszczania w Pruszkowie (z 86,67% udziałami Pruszkowa i 13,3% udziałów Związku Komunalnego Gmin Pruszków, Błonie, Piastów, Ożarów Maz. i Michałowice), zgodnie z mazowiecką WPGO na lata 2012-17, pełni rolę instalacji zastępczej z możliwością uzyskania w przyszłości statusu Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych.

Całkowita wartość projektu: 6 006 240,04 zł.
 

Źródło: MIiR

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.