Polski startup będzie wspierał budowy drapaczy chmur na świecie

28.12.2018

Rozwiązanie ProperGate do inteligentnego zarządzania dostawami just-in-time na budowę zostało wybrane przez niemiecką organizację German Real Estate Innovation Network (REiN) i ich partnera EXPO REAL do Top100 Europejskich Startupów PropTech w kategorii Planowanie & Budowa, kilka tygodni później założyciele otrzymali zaproszenie do finału proptechowego programu akceleracyjnego Techstars w Toronto w Kanadzie, we wrześniu rozwiązanie ProperGate otrzymało nagrodę dla najlepszej proptechowej technologii w Polsce w ramach konkursu PropTech Festival 2018, a ostatnio zaczęły się pojawiać już pierwsze sukcesy komercyjne za granicą.

We wrześniu, po zaaplikowaniu do akceleratora prowadzonego przez BESIX Group – belgijską firmę realizująca projekty budowlane na całym świecie, ProperGate otrzymał zaproszenie na finałową prezentację przed zarządem i kadrą zarządzającą BESIX Group. Ta mało rozpoznawalna w Polsce firma, na świecie znana jest z realizacji ambitnych i trudnych projektów, takich jak Burj Khalifa w Dubaju – najwyższego budynku na świecie, mierzącego 828 m.

Po finałowej prezentacji w październiku, która odbyła się w siedzibie BESIX Group w Brukseli, założyciele ProperGate rozpoczęli współpracę z belgijskim potentatem budowlanym. Sam akcelerator to 12-miesięczny program dla firm z innowacyjnymi rozwiązaniami dla nieruchomości i budownictwa. Celem programu jest praktyczne zastosowanie innowacji w wybranych projektach BESIX Group. Wcześniej jednak zespoły muszą poznać wewnętrzne procesy i praktyki stosowane na budowach w Europie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Poza polskim zespołem wśród akcelerowanych firm znalazły się również dwie firmy z Francji i po jednej z Belgii i Niemiec.

 

 

Co sprawiło, że managerowie z BESIX Group wybrali młodą polską firmę do współpracy? – Mamy świetne rozwiązanie, które nie tylko się podoba, ale też daje duże nadzieje na zwiększenie produktywności w projekcie. Digitalizując procesy dotyczące logistyki na budowie podnosimy o 15–25 razy efektywność codziennych działań, wpływając tym samym na zmniejszenie kosztów projektu. Dzięki lepszemu zarządzaniu dostawami na budowę wspieramy też dotrzymanie terminu realizacji minimalizując ryzyko opóźnień. A to wszystko dzięki aplikacji, która umożliwia organizację dostaw just-in-time i ich efektywne harmonogramowanie. Branża budowlana na całym świecie potrzebuje innowacji zwiększających produktywność. Najbardziej ambitne firmy budowlane aktywnie szukają nowych rozwiązań, odważnie wyciągając rękę po technologie tworzone przez startupy. Nawet najmniejsze usprawnienie to wzrost produktywności, a ProperGate jest w stanie podnieść ją nawet o 12% – twierdzi Rafał Grudzień, założyciel i prezes ProperGate.

Program nie ma sztywnych ram. BESIX Group dostosowuje zestaw działań do potrzeb startupu, tak by ten mógł czerpać jak najwięcej wiedzy, doświadczeń i kontaktów, co powinno się w efekcie przełożyć na udane wdrożenie.

Akceleracja potrwa rok, a to, czy przedłuży się w długoterminową współpracę obydwu firm, zadecyduje sukces planowanych na najbliższe miesiące wdrożeń pilotażowych w Brukseli i Dubaju oraz szybkość adaptacji potrzebnych zmian po obydwu stronach.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.