Osiedle Punkt Piękna we Wrocławiu gotowe

31.03.2020

Zakończyła się budowa wieloetapowego osiedla Punkt Piękna we Wrocławiu.

 

Fot. Mateusz Gzik

 

Nowe osiedle na wrocławskim Tarnogaju Punkt Piękna było budowane w kilku etapach. Ostatni, piąty budynek wielorodzinny został ukończony. Całe osiedle cechuje nowoczesna forma w połączeniu z elementami zieleni i małej architektury.

Piąty budynek jest częścią zabudowy kwartałowej. Dzięki temu osiedle jest zróżnicowane, a w jego wnętrzu znalazły się trzy kameralne patia. Architekci z pracowni AP Szczepaniak, odpowiedzialnej za projekt osiedla, wyjawiają, że dużym wyzwaniem było zaprojektowanie elewacji od strony al. Armii Krajowej i ul. Pięknej. Została ona podzielona na mniejsze części budynku, sprawiające wrażenie kameralnych kamienic.

– Aby uniknąć monotonii, zastosowaliśmy grę form geometrycznych, w których wykorzystano trzy wzory oraz dwa zestawy kolorystyczne: jasny z drewnem oraz ciemny, antracytowy. Zestawienie ich w różnych konfiguracjach daje mnogość rozwiązań przy jednoczesnym zachowaniu spójnego charakteru całego projektu. Uniknęliśmy zarazem kakofonii, skłaniając się ku minimalizmowi – opowiada Artur Szczepaniak, projektant główny z pracowni AP Szczepaniak.

 

Fot. Mateusz Gzik

 

Kompozycja bardzo prostych płaszczyzn pozwoliła stonować bryłę i niejako zgubić jej wysokość. Jeden z budynków ma dodatkowy skos w postaci zadaszenia części tarasów, dzięki czemu udało się stworzyć obniżenie części obiektu z 8 do 4 kondygnacji. Artur Szczepaniak wyjaśnia, że taki zabieg pozwolił na lepsze doświetlenie mieszkań w sąsiednich budynkach osiedla oraz wewnętrznego patio.

Zadbano także o bardzo dobre zagospodarowanie terenu. Układ dróg i ścieżek został zaprojektowany w taki sposób, aby ograniczyć ruch pojazdów po osiedlu. Zaprojektowano ogólnodostępne tereny zielone, plac zabaw, tarasy oraz prywatne ogródki.

W ostatnim i przedostatnim etapie powstały łącznie 282 mieszkania o powierzchni od 33 do 85 m². Liczba pokoi w lokalach wynosi od 1 do 4. Przynależą do nich także balkony. W całym kompleksie Punkt Piękna jest ponad 600 mieszkań. Wszystkie budynki mają parkingi podziemne. Oddanie do użytku lokali w piątym budynku zaplanowano na czerwiec tego roku. Inwestorem osiedla jest firma Profit Development.

 

Czytaj także: Kamienica Pod Pelikanem – ostatni etap Nowej Papierni gotowy

Budynek Starter III we Wrocławiu gotowy. ZDJĘCIA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.