Osiedle Portova w Gdyni

23.04.2018

W Śródmieściu Gdyni powstaje nowa inwestycja Portova. To nowe osiedle jest to przykład budownictwa miastotwórczego.

Portova powstaje niedaleko wież Sea Towers, na dawnych terenach jednego z najstarszych polskich przedsiębiorstw spedycyjnych. Jej architektura koresponduje z modernistycznymi korzeniami miasta z lat 20. Autorem projektu jest architekt Jacek Droszcz ze Studia Kwadrat.

– Prace projektowe poprzedziliśmy wnikliwą analizą urbanistyczną i fizjograficzną całego obszaru inwestycji. Pozwoliło nam to podjąć właściwe decyzje projektowe, nadając całemu kwartałowi zabudowy bardzo charakterystyczną formę przestrzenną, jednocześnie dobrze wpisaną w charakter miejskiej zabudowy – tłumaczy arch. Jacek Droszcz.

Osiedle osiągnie wysokość 17 pięter. Łącznie powstanie ok. 271 mieszkań. Z okien na wyższych kondygnacjach rozpościerać się będą widoki na morze i gdyńskie wybrzeże. Na parterze powstaną biura, lokale usługowe, restauracje i kawiarnie.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.