Obradowało Prezydium KR PIIB

02.08.2019

Na lipcowym posiedzeniu Prezydium Krajowej Rady PIIB omówiono m.in. prace legislacyjne dotyczące inżynierów budownictwa oraz stan robót związanych z budynkiem przeznaczonym na przyszłą siedzibę PIIB w Warszawie.

Obrady KR PIIB 31 lipca br. prowadził Zbigniew Kledyński – prezes Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Po przyjęciu protokołu z poprzedniego posiedzenia prezes PIIB omówił przebieg dotychczasowych rozmów oraz prac związanych z procesem legislacyjnym aktów prawnych dotyczących inżynierów budownictwa. Przypomniał o spotkaniu 9 lipca br. Jerzego Kwiecińskiego – ministra inwestycji i rozwoju z przedstawicielami samorządów zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa. Celem było podsumowanie stanu prac nad projektami nowych ustaw dotyczących tych zawodów, które wywołały gorącą dyskusję w środowisku budowlanym. Jerzy Kwieciński zadeklarował w czasie spotkania, że jego celem jest dialog w tej sprawie i osiągnięcie porozumienia między izbami. Minister przedstawił także harmonogram prac nad ustawami dotyczącymi reformy procesu inwestycyjno-budowlanego. Nowelizacja prawa budowlanego, przygotowanie ustawy prawo o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz dostosowanie regulacji zawodów architekta i inżyniera do zmian – tak ma wyglądać kolejność działań. Polską Izbę Inżynierów Budownictwa w rozmowach reprezentowali: prof. Zbigniew Kledyński, Andrzej Falkowski – przewodniczący Komisji Prawno-Regulaminowej i dr hab. Joanna Smarż.

 

Zbigniew Kledyński i Danuta Gawęcka

 

W dalszej części posiedzenia Danuta Gawęcka – sekretarz KR PIIB poinformowała zebranych o pracach związanych z przebudową i modernizacją budynku przeznaczonego na siedzibę PIIB przy ul. Kujawskiej 1 w Warszawie. Zdecydowano także o powołaniu Zespołu ds. organizacji uroczystości otwarcia nowej siedziby. W jego składzie znaleźli się: Danuta Gawęcka – przewodnicząca, Dariusz Karolak, Adam Kuśmierczyk i przedstawiciel firmy Dekpol S.A.

Uczestniczący w posiedzeniu Prezydium KR PIIB zapoznali się także z realizacją budżetu za I półrocze 2019 r., którą omówił Andrzej Jaworski – skarbnik KR PIIB. Przyjęto także projekt terminarza posiedzeń Prezydium i Krajowej Rady PIIB w I półroczu 2020 r.

Gilbert Okulicz-Kozaryn – przewodniczący Komisji ds. Etyki przedstawił także prezentację poświęconą mediacjom w sprawach inwestycyjno-budowlanych, która wywołała duże zainteresowanie.

 

 

Urszula Kieller-Zawisza

 

Czytaj też: Reforma procesu inwestycyjno-budowlanego – spotkanie w ministerstwie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.