Nowy terminal przeładunkowy dla DPD

18.10.2019

Hillwood Polska buduje w Rudzie Śląskiej kurierski terminal przeładunkowy dla firmy DPD. Hala zajmie ponad 11 000 mkw. Obiekt zostanie przekazany do użytku w III kwartale 2020 roku.

 

Terminal typu cross-dock to kolejny magazyn w Parku Hillwood Ruda Śląska. W kompleksie działa już hala o powierzchni 30 500 mkw., a w budowie jest kolejna o powierzchni 21 000 mkw.

 

 

Charakterystyczny wąski budynek typu magazyn-sortownia będzie pełnił funkcję kurierskiego terminala przeładunkowego. Powstaną w nim tzw. combidoki, które mogą skutecznie obsłużyć zarówno duże samochody ciężarowe, jak i furgonetki. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które eliminuje potrzebę budowania ramp o różnej wysokości. Także teren wokół hali będzie uwzględniał specyficzne potrzeby klienta. Duże place manewrowe oraz duża ilość miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i ciężarowych zapewnią sprawne prowadzenie działalności. Budynek będzie wyposażony w oświetlenie LED oraz specjalne bramy kurierskie.

 

Zobacz: Powstanie MLP Wrocław West

 

Hale przeładunkowe cross-dock są sposobem na przyspieszenie czasu przepływu towarów w ramach łańcucha dostaw. Rozwiązanie to ułatwia szybsze dotarcie do końcowego odbiorcy z pominięciem etapu magazynowania. Wszystkie operacje są realizowane bezpośrednio w strefach przyrampowych i wymagają bardzo dobrej synchronizacji prac.

 

Centrum logistyczne Hillwood Ruda Śląska zlokalizowane jest na terenie miasta przy ulicy Zabrzańskiej w bliskim sąsiedztwie Trasy Średnicowej. Lokalizacja w samym centrum aglomeracji śląskiej oferuje możliwość obsłużenia dużej liczby odbiorców. Hala położona jest zaledwie 4 km od centrum miasta, blisko autostrad A4 i A1, a od najbliższego Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice Pyrzowice dzieli ją zaledwie 30 km.

 

Hillwood

 

Sprawdź: Nowość na rynku logistycznym – magazyny modułowe

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.