Nowy budynek na warszawskim Ursynowie

30.12.2013

W ramach kontraktu rzędu 30 mln zł warszawska firma Totalbud jest generalnym wykonawcą najnowszego wielofunkcyjnego budynku na warszawskim Ursynowie Północnym.

Budynek będzie miał 106 lokali mieszkalnych oraz dwie wielokondygnacyjne części biurowe po stronach północnej i południowej. Parter zajmie część usługowa. Obiekt stanie u zbiegu ulic Wawrzyńca Surowieckiego i Eugeniusza Romera. Budynek ma zostać ukończony 1 marca 2015 r. Będzie on miał 5-6 kondygnacji naziemnych (w zależności od miejsca budynku) i 179 stanowisk parkingowych w dwupoziomowym garażu podziemnym. Powierzchnia zabudowy wynosi 2072 m2, natomiast powierzchnia użytkowa – 9258 m2. Inwestycję tę otoczy zieleń o powierzchni 647 m2.

Magdalena Musiał, główny architekt budynku u zbiegu ulic Wawrzyńca Surowieckiego i Eugeniusza Romera, tak komentuje prace swojej pracowni: Budynek zaprojektowano wzdłuż ulic Surowieckiego i Romera w zabudowie pierzejowej. Trzy skrzydła mieszkalno-biurowe otaczają intymny dziedziniec zielony na dachu parterowych usług. Wzdłuż ulic Romera i Surowieckiego zlokalizowano lokale handlowe. Całkowicie przeszklony parter i pas reklamowy wieczorem rozświetlą skrzyżowanie osiedlowych ulic. W nawiązaniu do tradycji Ursynowa budynek zaprojektowano na lekkiej skarpie, i odsunięto od ulic pasem zieleni.

Budynek, którego inwestorem jest firma Matexi Polska, stanie na terenie osiedla wielorodzinnego zaprojektowanego według idei socjalizmu skandynawskiego. Jest on harmonijnie wkomponowany w tę część Ursynowa, gdzie po przeciwnej stronie ulicy W. Surowieckiego stoją pierwsze budynki utrzymane w tym skandynawskim stylu oddane do użytku w latach 70.

Roboty budowlane Totalbudu są obecnie na etapie elementów żelbetonowych stanu zero. Gotowe są płyty fundamentowe, stropy i ściany kondygnacji podziemnych. Obecnie rozpoczyna się betonowanie poziomu zero.

 

Fot. © Matexi Polska

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.