Nowe panele akustyczne Muralis

19.01.2015

Firma Ecophon, we współpracy ze znanymi projektantami i z wykorzystaniem nietuzinkowych form graficznych, stworzyła serię designerskich paneli akustycznych Muralis.

Wysokiej jakości panele dźwiękochłonne firmy Ecophon to nowoczesne systemy przeznaczone do ograniczania propagacji dźwięku w pomieszczeniach. Dzięki ich odpowiedniemu zastosowaniu, odgłosy rozmów czy urządzeń biurowych są mniej słyszalne w dalszych strefach biura. Montaż paneli akustycznych ogranicza odbicia dźwięku, przyczyniając się do poprawy komfortu pracy osób się w nim znajdujących – tłumaczy Wojciech Jórga z firmy Ecophon.

Adaptacja akustyczna pomieszczenia w dużym stopniu wpływa na poprawę komfortu wykonywanych zadań, szczególnie w nowoczesnych, otwartych przestrzeniach biurowych typu open space. Kluczowe jest również zadbanie o odpowiednią akustykę sal konferencyjnych. Moda na industrialne wnętrza nie mija, jednak planując wnętrze biura należy zwrócić uwagę na materiały wykończeniowe, ich jakość oraz funkcjonalność. Szkło i surowy beton w nieodpowiednich proporcjach nie tylko mogą oszpecić przestrzeń biurową, ale również pozbawić ją jakiejkolwiek funkcjonalności. Materiały dźwiękochłonne, takie jak panele ścienne, dobrze i dyskretnie komponują się z biurową rzeczywistością.

Do tej pory panele akustyczne produkowane były w jednolitych, prostych barwach. Teraz nowoczesne systemy są nie tylko funkcjonalne, ale także stanowią dodatkowy element dekoracyjny. Seria Muralis to efekt współpracy firmy z pięcioma uznanymi, europejskimi projektantami. Każdy z nich prezentuje inną wizję i własną metodę ekspresji. Niektórzy, tak jak Celine Cavallin, swoimi projektami odwołują się do klasyki designu, inni, jak Susann Sivonen, postawili na mocniejszy, emocjonalny przekaz bazujący na wewnętrznych przeżyciach. W rezultacie powstały efektowne projekty graficzne o różnorodnym charakterze i nietuzinkowej estetyce, które samodzielnie lub w połączeniu z panelami w jednolitych kolorach pomogą stworzyć komfortowe wnętrze o unikatowym charakterze i praktycznych właściwościach.

 

Panel Muralis Fantasia, projekt Susanny Sivonen

 

Panel Muralis S-Chair Trio, projekt Céline Cavallin

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.