Nowa trudnościeralna blacha Hardox HiTemp

16.09.2016

Trudnościeralna blacha Hardox HiTemp wydłuża okres eksploatacji produktów w wysokich temperaturach.

Hardox HiTemp stanowi dodatkowy produkt w rodzinie trudnościeralnych blach Hardox z SSAB. Blacha spełnia ważne wyzwanie w zakresie odporności na ścieranie: wytrzymuje warunki ścierne w wysokich temperaturach. Tradycyjne hartowane i odpuszczane stale trudnościeralne tracą twardość w wyższych temperaturach, w przedziale 300–500°C*.

Dotychczas, alternatywne rozwiązania dla zastosowań w wysokich temperaturach były bardziej kosztowne i trudniejsze w obróbce. Zachowanie Hardox HiTemp w wysokich temperaturach wynika z zastosowania wysokiej jakości surowca w połączeniu ze starannie kontrolowanym procesem produkcji. Blacha ta może być cięta, spawana, formowana na zimno i poddawana obróbce maszynowej za pomocą tych samych maszyn i procesów, co pozostałe gatunki stali Hardox i stali standardowych.

 

 

Hardox HiTemp jest przeznaczona do zastosowań ściernych w wysokich temperaturach w wielu różnych obszarach – szczególnie w przemyśle przetwórczym, takim jak elektrownie węglowe, cementownie, stalownie, produkcja asfaltu czy recykling.

 

*Zakres temperatur nie jest ścisły i zależy od warunków ściernych. 300–500°C odpowiada w przybliżeniu 570–930°F.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.