Naturalna wełna mineralna Knauf Insulation

17.06.2016

Brązowa wełna mineralna Knauf Insulation wyprodukowana w ECOSE® Technology spełnia wymogi zrównoważonego rozwoju w budownictwie.

Jest miła w dotyku, mniej pyląca, pozbawiona zapachu i łatwa w obróbce. Produkowana z naturalnie występujących i/lub wtórnych surowców przy wykorzystaniu biotechnologii łączenia włókien bazującej na naturalnych komponentach. Dzięki temu jest produktem bez dodatku formaldehydu, fenolu i akrylu, a także sztucznych barwników oraz substancji rozjaśniających.

 

 

Zastosowanie wełny mineralnej w ECOSE® Technology wpływa na jakość powietrza wewnątrz budynku – spełnia ona najbardziej rygorystyczne normy Unii Europejskiej w tym zakresie i ma prestiżowy certyfikat Eurofins GOLD. Certyfikat przyznawany jest przez międzynarodową grupę laboratoriów Eurofins produktom, które spełniają najsurowsze normy w zakresie emisyjności szkodliwych substancji, zawarte między innymi w niemieckim standardzie Blau Engel czy francuskim AFSSET – mówi Ewa Kosmala, Technical Manager Knauf Insulation. Korzystne dla środowiska naturalnego jest również wyeliminowanie fenolu i formaldehydu z technologii produkcji oraz wykorzystanie naturalnego spoiwa, które jest nawet o 70% mniej energochłonne niż inne, tradycyjne substancje łączące.

 

 

Rodzina rozwiązań z Knauf Insulation w ECOSE® Technology obejmuje linie produktów: Classic – wełna w postaci mat pakowanych w rolkach do ocieplenia dachu skośnego, Unifit – wełna w postaci mat o podwyższonej sztywności do ocieplenia dachu skośnego i TP/Akustik i Naturboard – wełna w postaci płyt służących m.in. do izolacji sufitów podwieszanych oraz ścianek działowych w systemach lekkiej zabudowy.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.