Młyn Maria we Wrocławiu – modernizacja

09.04.2020

Trwa rewitalizacja Młyna Maria we Wrocławiu – zabytkowego obiektu, w którym powstaną apartamenty nad Odrą.

 

 

W zabytkowym obiekcie Młyn Maria we Wrocławiu, położonym tuż nad Odrą, powstaną mieszkania. Będzie tu w sumie 121 apartamentów wykończonych w wysokim standardzie oraz 14 lokali usługowych.

Historyczny znak Młyna Maria z charakterystycznym dużym kołem został podczas prac renowacyjnych przywrócony na swoje miejsce – dach łącznika między budynkami Feniks i Maria. Firma RealCo, która rewitalizuje kompleks zabytkowych budynków pod historyczną nazwą Młyn Maria, odnowiła również ten zniszczony, skorodowany element. Znak jest dobrze widoczny dla spacerujących wrocławskim Mostem Młyńskim.

Oddanie do użytku mieszkań zaplanowano na II kwartał 2021 r. Inwestorem i deweloperem Młyna Maria jest RealCo Property Investment and Development Sp. z o.o., specjalizująca się w rewitalizacji zabytkowych obiektów, kamienic i historycznych budynków.

 

 

Czytaj także: Zabytki nieruchome – zasady prowadzenia robót budowlanych

Kiedy nieruchomość jest zabytkiem

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.