MLP Łódź – nowy kompleks logistyczny

10.04.2020

Centrum logistyczno-dystrybucyjne MLP Łódź powstanie na kupionym właśnie przez MLP Group gruncie przy ul. Ofiar Terroryzmu 11 września w Łodzi.

 

 

Nowoczesny kompleks MLP Łódź wybudowany zostanie na działce o wielkości blisko 20 ha, a jego docelowa powierzchnia najmu wyniesie ok. 80 tys. m². Powstaną tu najnowocześniejsze przestrzenie magazynów wielkopowierzchniowych typu BTS, które będą dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów MLP Group. Centrum logistyczno-dystrybucyjne będzie realizowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i zaprojektowane tak, aby spełnić wymagania certyfikacji BREEAM. MLP Łódź skierowany będzie przede wszystkim do najemców z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji.

Kompleks usytuowany będzie w południowo-wschodniej części Łodzi, w dzielnicy Widzew, ledwie 4 km od autostrady A1, która łączy Łódź z Trójmiastem, oraz ok. 20 km (10 min) od autostrady A2 (Berlin–Poznań–Warszawa).

Budowa centrum logistycznego rozpocznie się na początku 2021 r., a oddanie do użytku pierwszego obiektu przewidziane jest na III kwartał 2021 r.

 

Centrum logistyczno-dystrybucyjne MLP Łódź to już 11 park firmy w Polsce. MLP Group ma też inne centra logistyczne nie tylko w kraju, ale także poza granicami: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Teresin, MLP Poznań, MLP Poznań West, MLP Gliwice, MLP Wrocław, MLP Czeladź, MLP Wrocław West, MLP Lublin, MLP UNNA, MLP Business Park Berlin I, MLP Business Park Niederrhein oraz MLP Bucharest West. W tym roku planowane jest także dołączenie do portfela nieruchomości nowego projektu w Austrii w okolicach lotniska we Wiedniu. Grupa posiada również szereg umów rezerwacyjnych na zakup nowych gruntów pod planowane centra logistyczne w Polsce, Niemczech i Austrii.

 

Przeczytaj też: MLP Business Park Niederrhein – rozwój e-commerce w Niemczech

7R Park Łódź East I – nowy kompleks logistyczny w Łodzi

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in