Minister C. Grabarczyk gościem IV Ogólnopolskiej Konferencji Samorządowej

13.12.2007

 „Chcemy, aby program partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) stał się rzeczywistym, równorzędnym systemem finansowania inwestycji. Trwają prace nad nowelizacją przepisów. Nie wykluczmy, że niezbędne stanie się uchylenie obowiązującej ustawy i stworzenie nowej regulacji, która obejmie koncesje na roboty budowlane i koncesje na usługi” – powiedział Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk podczas IV Ogólnopolskiej Konferencji Samorządowej „Jak finansować infrastrukturę miast i gmin” 12 grudnia br. w Warszawie.

„Chciałbym zadeklarować, że wszystkie przygotowane przez resort zmiany prawne będą poddane konsultacjom społecznym zarówno ze środowiskami samorządowymi, zawodowymi, jak i gospodarczymi” – dodał Minister.

„W inwestycjach linowych chcemy wprowadzić decentralizację, do której będzie dostosowana struktura Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Program budowy obwodnic nie może się powieść bez przekazania kompetencji oddziałom GDDKiA. Cały proces inwestycyjny będzie prowadzony w porozumieniu z Zarządami i Sejmikami Województw uwzględniając strategie rozwoju regionów” – powiedział szef resortu infrastruktury. „Przygotowujemy również przepisy prawne, które mają na celu uproszczenie procesu inwestycji w budownictwie mieszkaniowym, które przyczyniłyby się do skrócenia czasu realizacji inwestycji oraz do obniżenia kosztów budowy mieszkań” – dodał Minister.
Celem IV Ogólnopolskiej Konferencji Samorządowej „Jak finansować infrastrukturę miast i gmin” było przedstawienie punktu widzenia nowego rządu na kwestie samorządowe, a także omówienie możliwości finansowania i rozliczania inwestycji w infrastrukturę, transport i budownictwo mieszkaniowe.

Konferencja została zorganizowana przez Federację Regionalnych Gmin i Powiatów RP, Zarząd Targów Warszawskich S.A. oraz Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i rozwoju Regionalnego.

Źródło: www.mt.gov.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.