Lumea – nowoczesne osiedle na warszawskim Bemowie

04.05.2020

Osiedle Lumea na Bemowie będzie się wyróżniać nowoczesnym i kameralnym klimatem, minimalistyczną stylistyką i roślinami porastającymi fasadę.

 

 

Osiedle Lumea przy ul. Batalionów Chłopskich w Warszawie wybuduje Bouygues Immobilier. Będą to dwa 4-piętrowe budynki wielorodzinne. Zaplanowano w nich w sumie 140 mieszkań o powierzchni od 27 do 109 m² oraz różnym układzie: od 1 do 4 pokoi. Wszystkie lokale na wyższych piętrach będą miały balkony lub loggie. Z kolei na parterze przewidziano ogródki. W niektórych mieszkaniach duże okna ukształtowano w formie wykuszy, dzięki czemu można w nich zorganizować mały ogród zimowy lub miejsce do pracy.

Postawiono na minimalistyczną i modernistyczną stylistykę budynków. Elewację ozdobi biały tynk, porastające ją rośliny oraz częściowe oświetlenie. – Biel tynku przełamana jest detalami w kolorze jasnego drewna oraz szarą barwą stalowych balustrad i ażurowych ogrodzeń ogródków – mówi Cezary Grabowski – dyrektor sprzedaży i marketingu w Bouygues Immobilier Polska. Ciekawym elementem architektonicznym są wejścia do klatek w formie pergoli.

 

 

Na podziemnej kondygnacji powstanie hala garażowa na 120 miejsc pojedynczych i 8 rodzinnych. Przewidziano również naziemne miejsca postojowe, w tym dla osób niepełnosprawnych. W budynkach znajdą się pomieszczenia na rowery, a przed nimi – rowerowe stojaki. Lumea będzie monitorowana. Dostęp do budynków odbywać się będzie przy pomocy kodów i kart zbliżeniowych.

Lokalizacja osiedla umożliwi dobrą komunikację z centrum Warszawy dzięki planowanym w okolicy dwóm przystankom Metra.

Początek budowy inwestycji ma nastąpić jeszcze w tym roku, a planowany termin jej zakończenia przypada na II kwartał 2022 roku.

 

 

Będzie to już szósta inwestycja Bouygues Immobilier na Bemowie. Z pozostałych pięciu jedna jest w budowie – Villa de Charme, a reszta jest ukończona: Jardin Bemowo, Accent Eco, Accent Vert i Villa L’azur. Firma działa na polskim rynku od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 45 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu – łącznie na ponad 6100 mieszkań.

 

Wizualizacje: Bouygues Immobilier

 

Przeczytaj też: Osiedle domów Zendo Wilanów

Moko Botanika – nowe osiedle na warszawskim Mokotowie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.