LO im. A. Mickiewicza w Piastowie – rozbudowa

19.08.2019

LO im. A. Mickiewicza w Piastowie będzie rozbudowane. Szkoła długo czekała na inwestycję – jej budynki mają prawie 80 lat.

 

 

Umowę na rozbudowę i remont LO im. A. Mickiewicza w Piastowie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) podpisał z Miastem Piastów Warbud w kwietniu br. Spółka celowa Warbudu i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę kredytową na wsparcie inwestycji w formule PPP.

Warbud w ciągu roku zrealizuje trzykondygnacyjny gmach dydaktyczny z biblioteką i salą gimnastyczną o łącznej powierzchni ok. 4,5 tys. m² oraz boisko. W drugim roku gruntownie wyremontuje istniejący budynek LO im. A. Mickiewicza o powierzchni prawie 2 tys. m². Nowy obiekt będzie połączony z istniejącą częścią łącznikiem, na którego dachu znajdzie się taras. Dodatkowo Warbud przez 20 lat po zakończeniu inwestycji zapewni utrzymanie techniczne wszystkich obiektów poprzez specjalnie do tego wyznaczoną spółkę Vinci Facilities Polska.

 

 

– Z europejskich doświadczeń wynika, że PPP może przynieść średnio 13–17 proc. oszczędności w całym cyklu życia projektu w stosunku do tradycyjnych modeli realizacji inwestycji, dlatego cieszy nas coraz większe zainteresowanie realizacją inwestycji w formule PPP – mówi Anna Łopaciuk, menedżer w departamencie analiz i wsparcia sektorowego BGK.

LO im. A. Mickiewicza w Piastowie to kolejny projekt PPP realizowany przez Warbud. W 2018 r. konsorcjum Warbud – Siemens – Siemens Finance zakończyło rozbudowę 5 szkół w podwarszawskiej gminie Wiązowna, a rok wcześniej firma oddała do użytkowania pierwszy rządowy obiekt w tej formule – Sąd Rejonowy w Nowym Sączu.

 

 

Czytaj też: Szkoła w Kazimierzu Dolnym po katastrofie budowlanej – cz. I

Szkoła w Kazimierzu Dolnym po katastrofie budowlanej. Nowa szkoła – cz. II

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.