Korzyści płynące z wynajmu

25.05.2010

Przeciętny Polak zawsze preferował posiadanie na własność niż wynajem. Jeżeli coś posiadam, to jest to dla mnie zawsze dostępne, a wypożyczalnia może nie dysponować sprzętem takim, jakiego potrzebuję, wtedy kiedy potrzebuję.

Tak było kiedyś. Sytuacja jednak uległa zmianie na wielu płaszczyznach.

Wypożyczalnie to dziś nowoczesna, wciąż odnawiana baza sprzętowa. To najnowsze technologie w zasięgu ręki, wysoki komfort pracy, niskie zanieczyszczenie środowiska. To ogromna ilość jednostek dostępna na terenie całego kraju. To serwis dostępny na telefon i fachowe doradztwo. Dostawa na miejsce i na czas. Nie potrzebujesz maszyny, masz przestój na budowie – oddajesz ją i nie ponosisz kosztów.

Wypożyczając sprzęt klient nie martwi się o dopuszczenia dozorowe i przeglądy konserwatorskie, związane często z koniecznością utrzymywania dodatkowych etatów. Z ogromną odpowiedzialnością przed służbami bezpieczeństwa pracy na budowie.
Tyle w kwestii sprzętu. A sam wynajem jako usługa? Dlaczego lepiej wynajmować niż kupić?
Wynajem umożliwia koncentrację na podstawowej działalności – sam sprzęt zazwyczaj nie stanowi istoty działania firmy. Działalność podstawowa to różnego rodzaju wykonawstwo. Wynajmując klient może skupić się na ten działalności i nie martwić się stanem utrzymania bazy sprzętowej, nie wspominając już o potrzebie wyszukiwania i kupowania nowych maszyn.
Wynajem to precyzyjna kontrola kosztów – powoduje, że koszty stają się przewidywalne i przejrzyste. Przechodzą z kategorii kosztów stałych w koszty zmienne. Nie masz zleceń – nie ponosisz żadnych kosztów związanych z utrzymaniem sprzętu. Masz natłok zleceń w różnych punktach kraju – otrzymasz sprzęt w dowolnej ilości po kosztach lokalnego transportu.
 
Źródło: Cramo Wynajem Maszyn Budowlanych
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in