Kompleks Alchemia – nowoczesne oblicze Gdańska

26.05.2014

W Gdańsku powstaje nowoczesny kompleks Alchemia, w którym poza prestiżowymi siedzibami firm znajdą się także obiekty rekreacyjne oraz punkt przedszkolny.

Kompleks Alchemia będzie tworzyć 7 budynków o łącznej powierzchni 78 000 m², z czego 16 500 m² przeznaczone zostanie na biura. Użytkownicy będą mieli do dyspozycji przystanki autobusowe oraz stację Szybkiej Kolei Miejskiej – Gdańsk Przymorze Uniwersytet. Obiekt zlokalizowany jest w geograficznym centrum Trójmiasta, przy Alei Grunwaldzkiej. Osoby poruszające się samochodem będą mogły korzystać z czteropoziomowego parkingu na 400 miejsc.

Pierwszy, już oddany do użytku etap inwestycji, tworzą dwa budynki o wysokości 6 i 8 pięter, połączone czterokondygnacyjną podstawą. To właśnie w tej części znajduje się 4 600 m² powierzchni sportowo-rekreacyjnej z 25-metrową pływalnią, salą do gier i 15-metrową ścianką wspinaczkową. Twórcy budynku pomyśleli również o pracujących rodzicach i na pierwszym piętrze zaprojektowali punkt przedszkolny. Dodatkowo w obiekcie zlokalizowane będą liczne restauracje i kawiarnie.

 

 

Kompleks Alchemia jako pierwszy w Trójmieście i jeden z niewielu w Polsce uzyskał precertyfikację w systemie LEED na najwyższym poziomie PLATINUM. Wyróżnienie to otrzymują jedynie budynki spełniające rygorystyczne wymagania w zakresie funkcjonalności, energooszczędności, a także udogodnień dla użytkowników.

Tym, co wyróżnia kompleks, jest także nowoczesna architektura i rozwiązania techniczne. W zakresie przeszkleń w biurowcu zastosowano system fasady elementowej MB-SE75 HI firmy ALUPROF. Specjalnie dla tego obiektu stworzyliśmy wysokie maskownice zewnętrzne, nadające konstrukcji symetrii oraz pozwalające uzyskać charakterystyczny obraz elewacji. Opracowany został również profil słupa narożnego, który umożliwia idealne dopasowanie naroży. Użycie na większości powierzchni zewnętrznych systemu fasady elementowej znacznie przyśpieszyło montaż, a tym samym skróciło czas budowy – mówi Dariusz Ruśniok, główny konstruktor w Sekcji Fasad ALUPROF S.A. Przeszklenia na niższych poziomach budynku stanowi system MB-TT50, mający jedne z najlepszych parametrów w zakresie izolacyjności termicznej, jeśli chodzi o fasady słupowo-ryglowe.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.