Kolejny odcinek S61 ma już wykonawcę

13.07.2018

Podpisana została umowa na projekt i budowę jednego z odcinków drogi ekspresowej S61.

Wykonawcą ok. 20-kilometrowego fragmentu trasy od węzła Wysokie do Raczek o wartości 484,3 mln zł będzie firma Budimex SA. To już dziewiąta umowa na realizację polskiego odcinka Via Baltiki w ciągu S61. Do domknięcia ponaddwustukilometrowej trasy brakuje jeszcze umów z wykonawcami trzech kontraktów.

Odcinek jest jednym z trzech fragmentów drogi Via Baltica realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Na pozostałe dwa odcinki tej drogi, tj. Szczuczyn–węzeł Ełk Południe (ok. 23 km) oraz węzeł Ełk Południe–węzeł Wysokie (ok. 23 km wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku w ciągu S16) umowy zostaną podpisane po zakończeniu trwającej obecnie kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

 

 

Inwestycja realizowana będzie w systemie „projektuj i buduj”. Zadaniem wykonawcy będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej zgodnie z wymaganiami zamawiającego zawartymi w programie funkcjonalno-użytkowym oraz uzyskanie w imieniu i na rzecz zamawiającego wszelkich wymaganych uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji. Czas realizacji to 29 miesięcy, nie wliczając okresów zimowych w trakcie prowadzenia robót budowlanych (od 15.12 do 15.03). Zakończenie robót budowlanych planowane jest w połowie roku 2021.

Inwestycja będzie polegała na budowie odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S61 wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska. Połączenie z siecią dróg lokalnych będzie możliwe poprzez węzły drogowe:

– węzeł Guty (gmina Szczuczyn),

– węzeł Ełk-Południe (gmina Ełk) – w pobliżu Nowa Wieś Ełcka,

– węzeł Ełk-Wschód (gmina Ełk),

– węzeł Wysokie (gmina Kalinowo).

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn–Budzisko, odc. Szczuczyn–Raczki jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility – CEF).

 

Źródło: GDDKiA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.