Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Warszawskie metro otwarte

27.10.2008

Po 25 latach budowy wreszcie wszystkie stacje podziemnej kolejki zostały oddane. Stare Bielany, Wawrzyszew oraz Młociny – to najnowsze stacje warszawskiego metra.

Równocześnie ze stacjami otwarty zostanie jeden z największych w Europie węzłów przesiadkowych, który obejmie pięcioperonowy terminal autobusów komunikacji miejskiej i podmiejskiej, sześcioperonową pętlę tramwajową, a także czterokondygnacyjny parking dla tysiąca samochodów. Metro, którego budowa rozpoczęła się w kwietniu 1983 r. w czasie  stanu wojennego, ma 23,1 km długości i jest jedną z najkrótszych tego typu linii w Europie. Dopiero, gdy zakończy się budowa pierwszego odcinka drugiej linii, warszawskie metro powiększy się. A ma to nastąpić za pięć lat.

Źródło (tekst): portale internetowe

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube