Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Umowa na budowę obwodnicy Gołdapi

11.07.2008

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Gołdapi w ciągu drogi krajowej nr 65.

Budowa niespełna 6-kilometrowej obwodnicy miasta, która kosztować będzie około 125 mln złotych zakończy się w październiku 2010 roku. Wykonawcą robót będzie konsorcjum firm Bilfinger Beger Polska S.A., Oleckie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Gajewie.
Istniejąca droga krajowa nr 65 przebiega przez centrum Gołdapi krzyżując się  w mieście z drogami wojewódzkimi nr 650 do Węgorzewa i 651 do Dubenik. Nowa droga o długości 5,6 km omijać będzie Gołdap od zachodu. Usprawni w ten sposób ruch tranzytowy, skróci czas podróży oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu i polepszenie warunków życia w mieście poprzez wyprowadzenie tranzytu poza obszary zamieszkałe.
Budowa obwodnicy potrwa do 31 października 2010 r. i kosztować będzie ok. 125 mln zł. Jezdnia nowej drogi będzie miała trzy pasy ruchu (przekrój 2+1). Oznacza to, że kierowcy będą  mieli na zmianę, co półtora kilometra, po dwa pasy ruchu w jednym kierunku. W ramach kontraktu poza drogą główną wybudowane zostaną trzy skrzyżowania obwodnicy z innymi drogami publicznymi, trzy wiadukty, jeden most i jeden przejazd gospodarczy pod drogą. Przy drogach krzyżujących się z obwodnicą powstaną chodniki i ścieżki rowerowe. W celu umożliwienia prawidłowego funkcjonowania obwodnicy i przyległego terenu wybudowane zostaną drogi dojazdowe i zjazdy gospodarcze oraz będą przebudowane odcinki istniejących dróg publicznych przecinających nową drogę.

Źródło: GDDKiA

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube