Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Słoneczna energia na basenie solankowym w Inowrocławiu

22.10.2012

Nowy solankowy basen rekreacyjny w Inowrocławiu będzie pierwszą inwestycją w regionie wykorzystującą do podgrzewania wody kolektor słoneczny.

Solankowy basen rekreacyjny, którego budowa już trwaprzy ul. Świętokrzyskiej 107,wyróżnia się ciekawymi i nowoczesnymi rozwiązaniami: częściowo rozsuwany dach, pełne przystosowanie dla osób niepełnosprawnych, nowoczesna instalacja solarna do podgrzewania wody oraz oczywiście liczne atrakcje wodne:wanna i ławka do hydromasażu, gejzer, wodna kaskada, zjeżdżalnia dla małych dzieci oraz sztuczna rzeka.

 

 

Całkowita powierzchnia lustra wody w basenie będzie mieć ok. 170 m2. Podgrzanie takiej ilości wody nie jest tanie, jednak koszty te zostaną zmniejszone dzięki inwestycji w instalację solarną. Osiem najnowocześniejszych wielkopowierzchniowych solarów marki Braas zostało podłączonych bezpośrednio do instalacji podgrzewającej wodę w basenach.

 

 

Kolektory słoneczne skierowane są na południową stronę, co zapewnia najlepsze warunki ich oświetlenia. Dodatkowo urządzenia zamontowano bezpośrednio w połaci dachu. Takie rozwiązanie ma kilka korzyści. Po pierwsze dach wygląda nowocześnie i estetycznie. Ponadto tego typu montaż sprawia, że oszczędza się na dachówkach, które inaczej musiałyby znajdować się pod solarami. Całość jest niezwykle odporna nawet na ekstremalne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Budowa rekreacyjnego basenu solankowego jest współfinansowana w 70% ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube