Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Rozdeptana żaba w Krakowie

03.12.2007

Tuż obok planowanego Centrum Kongresowego, przy rondzie Grunwaldzkim w Krakowie, ruszyła budowa nowoczesnego hotelu o roboczej nazwie S.O.F.

Nazwa S.O.F jest skrótem od angielskiego określenia "steped on frog", co znaczy "rozdeptana żaba". Jak śmieją się współautorzy projektu z krakowskiej pracowni Ovotz Design Lab. - wystarczy spojrzeć na przestrzenny model hotelu. Czyż nie przypomina kształtem rozdeptanej żaby? Kolejni współtwórcy projektu to: GD&K Consulting oraz Jurgen Mayer, młody niemiecki projektant, który w Berlinie prowadzi autorskie studio. Pracownia Joi Design z Hamburga zatroszczyła się natomiast o wnętrza hotelu. Inwestorem budowy jest spółka SOF Dębniki Development, której udziałowcami są austriacki deweloper UBM Polska raz Gd&K Group.
Białe i czarne elementy fasady z aluminium, przeplatane ciemnym szkłem będą z pewnością wyróżniały krakowski budynek. Jak mówi Wojciech Witek, architekt z Ovotz design Lab. - istotnym założeniem koncepcji było stworzenie oryginalnej bryły, która stanie się ikoną oraz nada budynkowi bezprecedensowego charakteru.
Warto podkreślić, że wznoszony budynek początkowo miał być tylko obiektem biurowym. Jednak z uwagi na duże zainteresowanie tą prestiżową lokalizacją firm hotelowych, inwestorzy zdecydowali się na umieszczenie tutaj Park Inn, marki, której właścicielem jest Rezidor SAS, firma posiadająca wiele sieci hotelarskich na całym świecie. Kontrakt na zarządzanie hotelem został podpisany na 20 lat.
Trzy i pół gwiazdkowa „rozdeptana żaba” będzie posiadała sześć kondygnacji, w tym cztery hotelowe, na których usytuowane zostaną 152 pokoje. Lobby recepcyjne, restauracja i bar zaplanowano w przyziemiu, a na pierwszym piętrze kompleks konferencyjny. W budynku znajdzie się również fitness, spa i sauny, a w części podziemnej usytuowany będzie parking na 72 miejsca. Inwestycję, która ma pochłonąć ok. 26 mln euro, będziemy mogli podziwiać za niecałe półtora roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków


www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube