Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Remont mostu Grota w Warszawie

23.07.2013

Trasę Armii Krajowej oraz Most Grota–Roweckiego w Warszawie przebuduje do parametrów drogi ekspresowej czeska firma Metrostav. GDDKIA podpisała umowę z wykonawcą.

W ramach umowy do parametrów trasy ekspresowej drogi zostanie dostosowany prawie pięciokilometrowy odcinek. Przebudowane zostaną węzły: Powązkowska, Wisłostrada i Modlińska, drogi zbiorczo-rozprowadzające, infrastruktura techniczna, wybudowane zostaną chodniki, ciągi pieszo-rowerowe oraz ekrany akustyczne. Ponadto przewiduje się poszerzenie mostu im. Grota Roweckiego, gdzie w docelowym układzie będzie miał dwa razy po dwa pasy dla ruchu tranzytowego i dwa razy po trzy pasy dla ruchu lokalnego.

 

 

Wykonawca na realizację zadania ma 27 miesięcy od daty podpisania umowy (wraz z okresami zimowymi), czyli do października 2015 r., w tym 120 dni na optymalizację projektu przebudowy. Wartość kontraktu to 796 mln zł.

Zgodnie z przyjętą zasadą realizowania inwestycji na terenie m.st. Warszawy, wykonawca ma zapewnić przejazd dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Założenia projektu tymczasowej organizacji ruchu wykonawca przedstawi po przejęciu placu budowy.

 

Źródło: GDDKiA, MTBiGM

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube