Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Powstanie Pomnik Ofiar Ewakuacji Getta

27.04.2010

Firma Eiffage Budownictwo Mitex SA podpisała umowę na realizację Pomnika Ofiar Ewakuacji Getta w Warszawie przy ul. Prostej 51.

Pomnik stanie tuż obok włazu do kanału, którym 10 maja 1943 r. wyszło na aryjską stronę około 40 powstańców z getta. Pomnik przy Prostej połączony będzie z autentycznym włazem do kanału. Monument stanie na trójkątnym placyku, którego krawędzie wskażą miejsce wyjścia powstańców z kanału. Po bokach Pomnika zaprojektowano dwa murki. Na jednym znajdą się informacje w językach polskim, hebrajskim i angielskim, na drugim - nazwiska powstańców, którzy w tym miejscu ewakuowali się z getta.

 

 

Inwestorem jest Stowarzyszenie Dokumentacji i Upowszechniania Dorobku Kulturalnego Żydów Europy Środkowej i Wschodniej „Pamięć Diaspory”. Prace nad realizacją Pomnika potrwają do 7.05.2010.
 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube