Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Pompy ciepła...

27.08.2008

…oraz systemy ogrzewania elektryczne DEVI będą produkowane w nowym zakładzie produkcyjnym firmy Danfoss, który powstanie w Grodzisku Mazowieckim.

Inwestycja, zlokalizowana w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, stanie się docelowo największą fabryką pomp ciepła w Polsce. Ponadto w zakładzie produkowane będą elektryczne kable i maty grzejne marki DEVI. Systemy i produkty wytwarzane w Grodzisku są przyjazne środowisku i przyczyniają się do redukcji emisji CO₂.
Nowy zakład produkcyjny, o powierzchni 6500 m2 i zatrudniający ok. 150 osób, uzyskał pełną sprawność operacyjną.
Koszt inwestycji wyniósł ok. 40 mln zł. Docelowo, w ramach działalności na terenie ŁSSE, Danfoss zobowiązał się do zainwestowania co najmniej 65 mln zł oraz utworzenia 250 nowych miejsc pracy.  W nowej fabryce produkowane będą również elementy ogrzewania elektrycznego DEVI. W Polsce produkowane będą maty i kable grzejne do ogrzewania podłogowego, kable grzejne do ogrzewania przeciwoblodzeniowego nawierzchni gruntowych i dachowych oraz kable grzejne do ochrony rurociągów przed zamarzaniem.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube