Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Południowa obwodnica Warszawy

03.10.2007

Podpisana została wstępna umowa na budowę południowej obwodnicy Warszawy. Na odcinku Konotopa – Puławska będzie ona finansowana z funduszy europejskich w ramach „Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko” (PO IiŚ). Jest to pierwsza umowa podpisana w ramach nowej perspektywy finansowej (lata 2007-2013).
Jak powiedziała podsekretarz stanu Barbara Kondrat podczas uroczystości z okazji podpisania umowy wstępnej na budowę wspomnianej obwodnicy - modernizację polskiej infrastruktury rozpoczynamy od stolicy, przygotowując ją do połączenia z autostradą A2. Obwodnica południowa – w części: Konotopa – Puławska to symboliczna, przyjazna dłoń jaką podaje Warszawie obecny Rząd. W niedalekim czasie, rozpoczniemy także budowę obwodnicy północnej: Konotopa – Powązkowska – Marki. Obie inwestycje zakończymy w 2010 roku. W ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Warszawa otrzyma również dofinansowanie na budowę drugiej linii metra. W ten sposób, zachęcamy władze miasta do intensywnej współpracy, mającej na celu rozwiązanie problemów komunikacyjnych naszej stolicy.

 
źródło: Ministerstwo Transportu


 
 
 
 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube