Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Obwodnica Nowej Soli

08.09.2008

5 września br. oddano do użytku ponad 15-kilometrowy, północny odcinek obwodnicy Nowej Soli w ciągu drogi ekspresowej S3. Jest on przedłużeniem zrealizowanej w latach 1995-1998 południowej części obwodnicy.

15,2 km nowootwartego odcinka wybudowało konsorcjum: PBK "ABM" Sp. z o.o. Legnica/ PRD Lubartów S.A. / PPRM S.A. Płock, na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddziału w Zielonej Górze. Koszt budowy wyniósł 137,7 mln zł.
4 września br. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obwodnicy, po wcześniejszej kontroli, która nie wykazała żadnych uchybień wpływających na termin oddania obwodnicy.
Obwodnice Nowej Soli, Międzyrzecza i Gorzowa Wlkp. tworzą ponad 30 km odcinek priorytetowej dla kraju drogi ekspresowej.

Źródło: GDDKiA

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube