Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowy kompleks biurowy we Wrocławiu

13.08.2018

Spółka biurowa Skanska ogłosiła rozpoczęcie budowy swojego siódmego i największego dotychczas projektu we Wrocławiu.

Kompleks Centrum Południe będzie się składał z pięciu budynków o łącznej powierzchni ok. 85 tys. m². W pierwszym etapie inwestycji powstaną dwa biurowce, które zaoferują najemcom ok. 26 tys. m² nowoczesnej powierzchni. Jednocześnie 1/4 działki zostanie zaprojektowana jako przestrzeń wspólna do relaksu i rekreacji, a także ekspozycji sztuki. Nowy kompleks powstaje u zbiegu ul. Powstańców Śląskich oraz ul. Szczęśliwej.

W pierwszym etapie budowy kompleksu Centrum Południe powstaną dwa budynki, które zaoferują najemcom ok. 26 tys. m² powierzchni biurowej. Jeden z nich będzie miał 15 kondygnacji, a drugi – 6. Projekt otwiera zaakcentowany wyraźnie narożnik z zapraszającym do środka placem. Na wysokości od trzeciego do piątego piętra obu budynków powstanie łącznik spajający oba biurowce, co tworzy swoistą bramę do wewnętrznego pasażu, w którym zostanie zaprojektowana m.in. strefa relaksu z fontanną. W tej fazie projektu powstanie także dwukondygnacyjny podziemny parking, wyposażony w dużej części w punkty ładowania samochodów elektrycznych. Aby ułatwić użytkowanie budynku oraz korzystanie z jego udogodnień, w projekcie Centrum Południe wprowadzone zostanie autorskie rozwiązanie Skanska – aplikacja Connected by Skanska. Umożliwia ona m.in. wjazd na parking bez tradycyjnej plastikowej karty, dostęp do budynku za pomocą telefonu czy integrujące społeczność budynkową usługi, jak carpooling czy tzw. ściana społecznościowa.

 

 

Jako pierwszy we Wrocławiu obiekt będzie certyfikowany w systemie WELL. Skanska planuje także ubiegać się tu o certyfikat LEED na poziomie Platinum. Kompleks będzie też dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów oraz osób nieposługujących się językiem polskim – wg standardów określonych dla certyfikatu „Obiekt bez barier”.

Budowa pierwszego etapu Centrum Południe rozpoczęła się w III kwartale 2018 r. Jej zakończenie zaplanowane jest na II kwartał 2020 r.

Generalnym wykonawcą kompleksu jest Skanska S.A. Autorem projektu architektonicznego budynków pierwszego etapu inwestycji jest pracownia APA Wojciechowski. Za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube