Nowoczesny apartamentowiec na Żoliborzu w Warszawie

06.09.2018

Pracownia Bulanda, Mucha – Architekci zaprojektowała unikatowy, dwupiętrowy kameralny budynek apartamentowy, zlokalizowany u zbiegu ulic Mickiewicza i Mścisławskiej.

Współczesna architektura budynku nawiązuje do historii miejsca i architektury lat 20., harmonizując z charakterystyczną zabudową tej części Warszawy, wpisując się w historyczne założenie Żoliborza, oparte na idei miasta-ogrodu brytyjskiego planisty, Ebenezera Howarda.

Budynek został zaprojektowany jako kameralny i luksusowy apartamentowiec wykonany z najwyższej jakości materiałów. Współczesna architektura i nowoczesny  detal nawiązują materiałami, gabarytami i swoim klimatem do charakteru zabudowy architektury międzywojennego modernizmu „Żoliborza Dziennikarskiego”. Zastosowane proste i szlachetne materiały elewacyjne są typowe dla historycznego miejsca inwestycji. Do wykończenia budynku użyto białego tynku, kamienia oraz drewnianej stolarki okiennej. Wszystkie apartamenty mają loggie lub tarasy, a do każdego z lokali przynależą dwa miejsca parkingowe w garażu podziemnym.

W budynku znajduje się 6 wysokiej klasy apartamentów z ogródkami na parterze i tarasami, w tym penthouse na 2 piętrze. Każdy lokal został starannie zaplanowany: jasne pomieszczenia z dużymi przeszkleniami sięgającymi niemal do sufitu wprowadzają światło i przestrzeń do ponad 3-metrowych wnętrz. Hole i klatka schodowa zostały również zaprojektowane w charakterze dyskretnej elegancji okresu międzywojennego. Posadzki klatki schodowej to tzw. gorsecik warszawski, charakterystyczny dla Warszawy lat 20. ubiegłego stulecia.

Budynek znajduje się obecnie w fazie realizacji, a zakończenie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2019 r.

 

 

Lokalizacja: Warszawa, ul. Mickiewicza 58

Inwestor: prywatny/AMJ Properties Sp. z o.o.

Autorzy: arch. Włodzimierz Mucha, arch. Andrzej Bulanda

Konstrukcja: inż. Wojciech Słabosz

Powierzchnia terenu: 994 m²

Powierzchnia zabudowy: 327 m²

Powierzchnia użytkowa mieszkalna: 658 m²

Powierzchnia całkowita: 1684 m²

Kubatura: 5941 m³

Projekt: 2013–2014 r.

Realizacja: 2017–2019 r.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in