Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Niezły kanał

14.11.2007

Wczoraj odchodzący rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował, że przez Mierzeję Wiślaną zostanie zbudowany kanał. Zdaniem ekologów to "druga Rospuda".


Wtorkową uchwałą rząd zdecydował, że przekop ma być sfinansowany z budżet państwa, a jego budowa pochłonie 417,2 mln zł. Jak informuje Wojciech Kmiecik, szef gabinetu politycznego ministra gospodarki morskiej - finansowanie z budżetu państwa, a nie z funduszy unijnych, gwarantuje, że inwestycja zostanie przeprowadzona.
To, że Rosjanie wprowadzają blokadę żeglugi z Zatoki Wiślanej na pełne morze, a tym samym kontrolują jedyną drogę, która prowadzi przez Cieśninę Pilawską – to powód jakim kierował się ustępujący rząd podejmując decyzję o budowie kanału.
Czy nowy rząd będzie tego samego zdania co „stary”? Jak mówi Marek Sawicki z PSL, przyszły minister rolnictwa (ten resort ma "wchłonąć" Ministerstwo Gospodarki Morskiej) - muszą być uzasadnienia ekonomiczne i pozytywna ocena oddziaływania na środowisko, problemy z Rosjanami nie mogą być jedynym powodem. Uchwały rządowe można realizować, ale można też uchylić.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiastowww.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube