Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mostostal zbuduje stadion we Wrocławiu

27.04.2009

Polsko-greckie konsorcjum z Mostostalem Warszawą S.A. na czele podpisało umowę na budowę wrocławskiego stadionu na Euro 2012.

 

Pozostałe firmy wchodzące w skład konsorcjum to: J&P Avax S.A., Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego nr 2 „Wrobis” S.A. oraz Modern Construction Design Sp. z o.o. Budowa stadionu ma zostać zakończona na początku 2011 r. Umowa z konsorcjum budowlanym uwzględnia 25 lat gwarancji na dach i elewację, 10 lat na inne roboty budowlane i 3 lata na maszyny i urządzenia. Inwestycja pochłonie ok. 730 mln zł.

 
 
Stadion pomieści 40 tys. widzów i będzie można na nim organizować także imprezy o charakterze kulturalnym. Po trybunami powstaną cztery budynki, gdzie mieścić się będą m.in. klub fitness, dyskoteka, kasyno, biura i sale konferencyjne. Zaplanowano też 4,5 tys. miejsc parkingowych przy stadionie, w tym 394 - dla autobusów. W pobliżu zostanie wybudowane centrum komercyjne z m.in. parkingami, hotelem i centrum handlowym.
Podstawowe części stadionu będą wymagały użycia prawie 90 000 m³ betonu i ok. 25 000 m³ prefabrykatów. Zewnętrzna część elewacji będzie wykonana z przepuszczającej powietrze membrany z włókna szklanego, pokrytego teflonem, a specjalnie zaprojektowana instalacja pozwoli na oświetlenie jej w odpowiedni dla odbywającego się wydarzenia sposób. Na boisku (105 x 68 m) położona zostanie naturalna murawa. Trzymetrowy pas będzie oddzielał boisko od trybun.

Źródło: PAP, fot. materiały prasowe

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube