Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Most w Sandomierzu

05.06.2008

 Przetarg na budowę nowego mostu przez Wisłę w Sandomierzu wzdłuż drogi krajowej nr 77 ogłosił kielecki oddział GDDKiA.

To pierwsza świętokrzyska inwestycja drogowa, która będzie realizowana w nowym systemie „Zaprojektuj i zbuduj”.
„Zaprojektuj i zbuduj” to system, który ma na celu skrócenie czasu realizacji inwestycji. Zakłada on zastąpienie dwóch odrębnych przetargów na projektowanie i realizację inwestycji tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie łącznie. W tym samym systemie realizowany będzie wylot wschodni drogi krajowej nr 74 z Kielc do Cedzyny.
Dwustopniowy przetarg na budowę mostu w Sandomierzu wzdłuż drogi krajowej nr 77 Lipnik – Sandomierz – Stalowa Wola – Przemyśl został ogłoszony pod koniec maja. Do 23 czerwca potencjalni oferenci mogą składać wnioski o dopuszczenie do dalszego postępowania przetargowego. Wtedy komisja przetargowa zadecyduje,, które firmy lub konsorcja będą mogły złożyć oferty przetargowe. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano na koniec br. Czas na wykonanie projektu i budowę to 26 miesięcy.
Nowy most przez Wisłę w Sandomierzu o długości prawie 460 metrów powstanie obok już istniejącego. Inwestycja obejmuje również włączenie obiektu do istniejącego układu komunikacyjnego miasta czyli ulicę dojazdową do węzła Kraków i jego przebudowę po lewobrzeżnej stronie Wisły oraz włączenie do ulicy Lwowskiej po stronie prawobrzeżnej.
Nowy most będzie miał 14 metrów szerokości, ścieżkę rowerową i chodnik dla pieszych. Po jego oddaniu do użytku stary most zostanie wyremontowany.

Źródło: GDDKiA

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube