Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Minister transportu przegrał w sądzie

04.10.2007

Wczoraj Wojewódzki Sąd Administracyjny, uchylił decyzje ministra transportu Jerzego Polaczka, która pozbawiała koncesji na budowę odcinka autostrady A1(Grudziądz – Toruń) firmę Gdańsk Transport Company.
Jak informuje Ministerstwo Transportu, po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku oceni, czy zasadne jest złożenie skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ministerstwo nadmienia ponadto, że niezależnie od rozwoju wydarzeń w tej sprawie, przewidywane jest w przyszłym tygodniu postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy na autostradzie A1 na odcinku Nowe Marzy – Toruń. Tym samym resort podtrzymuje termin rozpoczęcia prac w pierwszej połowie 2008 r., a ich zakończenia na wspomnianym odcinku do końca 2010 r.
 

 

 
Źródło: Ministerstwo Transportu, Gazeta Wyborczawww.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube