Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kontrakt Warbudu na budowę szpitala w Sosnowcu

10.11.2016

Warbud podpisał umowę na budowę pawilonu szpitalnego dla potrzeb Bloku Operacyjnego, Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej i przychodni przyszpitalnych na terenie szpitala miejskiego przy w Sosnowcu.

Obiekt o wartości 45 mln zł będzie gotowy za 1,5 roku. Jest to kontrakt realizowany w formule „sfinansuj i wybuduj”. Poza budową i wyposażeniem Bloku Operacyjnego, Warbud zapewnił szpitalowi finansowanie inwestycji. Oznacza to, że szpital rozpocznie spłatę nakładów inwestycyjnych, która potrwa kolejne 10 lat, dopiero po uzyskaniu przez Warbud pozwolenia na użytkowanie.

Wolno stojący pawilon nowego bloku operacyjnego będzie się składał z trzech kondygnacji, z których pierwsza w poziomie przyziemia stanowi zaplecze techniczne i informatyczne. Na parterze znajdzie się Oddział Intensywnej Opieki Medycznej z 12. stanowiskami dla najciężej chorych, poradnie oraz audiowizualna sala szkoleniowa, gdzie w jakości HD, na żywo będą transmitowane operacje.

Na pierwszym piętrze zaprojektowano pełnoprofilowy, spełniający najwyższe standardy Blok Operacyjny z 6 salami dla specjalizacji, tj.: chirurgia, ortopedia, urologia, ginekologia i otolaryngologia. Sale będą zdigitalizowane, co zapewni szybki dostęp do badań operowanego pacjenta oraz da możliwość rejestracji bieżących zdarzeń i konsultacji z innymi placówkami. Obiekt zostanie połączony z istniejącym pięciokondygnacyjnym budynkiem 12-metrowym łącznikiem. Umożliwi to bezpośrednią komunikację z pawilonem wszystkich pięter szpitalnych. Wokół pawilonu zaprojektowano sieć dróg i chodników, włączoną do istniejącego systemu dróg wewnątrzszpitalnych.

Zamawiającym jest Sosnowiecki Szpital Miejski sp. z o.o., zaś za projekt odpowiada Biuro Architektoniczne GORGOŃ z Katowic.

 

Powierzchnia całkowita: 4705 m2

Powierzchnia użytkowa: 3892 m2

Powierzchnia zabudowy: 1487 m2

Kubatura: 19 600 m3

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube