Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Fabrykę wełny szklanej w Turcji...

08.10.2008

…kupiła, od spółki Özpor, Uralita.

Nowy zakład produkcyjny wełny szklanej o wydajności 15 000 ton, zlokalizowany jest w Polatli koło Ankary. Nowa fabryka uzupełnia obecną sieć zakładów produkcyjnych wełny szklanej URSA, liczącą dotąd 9 fabryk.
Uralita, hiszpański producent materiałów budowlanych, w ubiegłych latach obserwowała szybki rozwój tureckiego rynku izolacji termicznych i akustycznych i przewiduje, że trend ten utrzyma się także w przyszłości. Niezależnie od dynamicznego rozwoju rynku krajowego, Turcja będzie też - w opinii Uralita - doskonałym punktem wyjścia do ekspansji w całym regionie.
„Inwestycję tę uważamy za ważny ruch, który pozwoli nam kontynuować ekspansję w regionach gdzie dotychczas nasza obecność była niewielka lub wręcz żadna”, powiedział Javier Serratosa, prezes i dyrektor zarządzający Uralita. „Na rynkach budowlanych Turcji i Bliskiego Wschodu zachodzą szybkie zmiany i istnieją tam atrakcyjne możliwości biznesowe. Uralita zdecydowała się na inwestycję w Turcji, gdyż pragnie stać się czołowym graczem na tym rynku oraz stworzyć solidną podstawę pod przyszły rozwój.”
URSA Insulation już teraz prowadzi aktywną działalność na tureckim rynku izolacji termicznych i akustycznych, oferując produkty z rodziny URSA GLASSWOOL®. Nowo nabyty zakład produkcyjny pozwoli spółce zająć czołową pozycję na rynku i zapewnić swoim klientom jeszcze wyższy poziom usług.
Stosowanie wełny szklanej w Turcji ma doskonałe perspektywy rozwoju, ponieważ głównymi odbiorcami energii i źródłami emisji CO2 są tu budynki. W obecnym kontekście wysokich cen ropy naftowej i troski o ochronę środowiska widoczne jest coraz większe zapotrzebowanie na opłacalne systemy izolacyjne. Doświadczenie pokazuje, że wełna szklana jest najbardziej efektywnym materiałem, jeśli chodzi o zmniejszenie zużycia energii i izolację akustyczną w budynkach. URSA jest gotowa w pełni wykorzystać te atuty i przyczynić się do zaspokojenia popytu na wełnę szklaną, a tym samym mieć swój udział w zmniejszeniu zużycia energii i ochronie środowiska w Turcji.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube