Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

CEMEX będzie uczestniczył w budowie cementowni w Peru

29.04.2010

8 kwietnia 2010 r. firma CEMEX potwierdziła, że firma inwestycyjna Blue Rock Cement Holdings S.A. (Blue Rock) zainwestuje w projekt cementowy w Peru. Firma CEMEX, która zgodziła się uczestniczyć jako inwestor mniejszościowy w spółce Blue Rock, będzie pomagała w opracowaniu, budowie i eksploatacji zakładu.

Projekt spółki Blue Rock obejmuje budowę nowego zakładu cementowego o początkowych zdolnościach produkcyjnych wynoszących 1 milion ton metrycznych rocznie. Zakończenie budowy zakładu przewidywane jest na początek 2013 roku, przy całkowitej kwocie inwestycji wynoszącej około 230 milionów dolarów. Przemysł budowlany w Peru notuje w ostatnich latach roczny wzrost wynoszący ponad 10%, co czyni Peru atrakcyjnym rynkiem.

Firma CEMEX zgodziła się wnieść inwestycję w wysokości do 100 milionów dolarów do kapitału akcyjnego spółki Blue Rock za udział mniejszościowy. Inwestycja ta spełnia dozwolone warunki zgodnie z umowami finansowania zadłużenia firmy CEMEX.
 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube