Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Bezgotówkowe transakcje

08.10.2007


W Łodzi kupujący kamienicę zapłacą za nią nie gotówką, ale skupionymi na rynku mieszkania. Na takie transakcje zgodzili się łódzcy radni.

Skąd ten pomysł? Otóż w Łodzi brakuje mieszkań komunalnych, a jednocześnie jest sporo kamienic nadających się do rozbiórki lub generalnego remontu. Zły stan budynków nie odstrasza jednak inwestorów, którzy widzą to jako atrakcyjny plac pod nowe inwestycje. Jednak powstaje problem dokąd przeprowadzić lokatorów ze starych nieruchomości. Stąd pomysł na bezgotówkowe transakcje na rynku nieruchomości.  Pierwsza z nich miała miejsce w minionym tygodniu – Zakład Energetyczny Łódź-Teren kupił od gminy kamienicę w zamian za 11 mieszkań, do których przeprowadzą się mieszkańcy dwóch wykupionych kamienic. I tym sposobem na łódzkim rynku pojawiły dwie działki dla inwestorów.  

Źródło: Gazeta Wyborcza

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube