Fundacja Poszanowania Energii uruchamia proinnowacyjne usługi w doradztwie energetycznym

27.05.2009

Fundacja Poszanowania Energii startuje z ogólnopolskim projektem wspierającym firmy działające w obszarze związanym z podwyższaniem efektywności energetycznej w budynkach. W ramach projektu NOWY EKSPERT, specjaliści Fundacji opracują i wdrożą unikatową usługę transferu wiedzy technologicznej i organizacyjnej.

Pakiet know-how skierowany jest do grupy przedsiębiorców działających w obszarze doradztwa energetycznego, projektowania budynków i instalacji oraz zarządzania nieruchomościami.
W szczególności, projekt obejmuje transfer wiedzy w zakresie innowacyjnych technologii budowlanych oraz technologii ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Innowacyjnym pakietem objęte będą także zagadnienia skojarzonego wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej oraz technologii wykorzystujących energię ze źródeł odnawialnych w budynkach budowanych oraz modernizowanych.
Wybrane przez nas grupy odbiorców projektu pokrywają swoją działalnością wszystkie istotne etapy wpływające na planowanie, projektowanie, realizację oraz eksploatację budynków. Daje to możliwość kompleksowego transferu wiedzy, umiejętności i niezbędnych narzędzi dokładnie tam, gdzie są one potrzebne i wykorzystywane. W efekcie, transfer know-how podniesie innowacyjność świadczonych przez przedsiębiorców usług oraz – co ważniejsze – usługi te będą uwzględniać zagadnienia związane z efektywnością energetyczną – komentuje Jerzy Bagiński, kierownik projektu.
Transfer pakietu know-how będzie wspierany przez powołany w tym celu Ośrodek współpracy i wspierania usług innowacyjnych doradztwa energetycznego, który zostanie utworzony przy Fundacji Poszanowania Energii. Termin uruchomienia usługi planowany jest na wrzesień 2009. Obecnie trwają badania zapotrzebowania na usługę oraz prace zespołu ekspertów nad ostatecznym kształtem pakietu know-how, będącego przedmiotem transferu.
Projekt, który właśnie rozpoczynamy, stanowi udoskonalenie dotychczas świadczonych usług proinnowacyjnych Fundacji. Poszerzamy nie tylko zawartość merytoryczną – o nowe technologie i programy komputerowe oraz wykorzystanie całego szeregu urządzeń diagnostycznych i pomiarowych w usługach eksperckich, ale również wprowadzimy dodatkowe elementy procesu świadczenia usługi w formie warsztatów i wizyt studialnych. Rezultatem projektu u jego odbiorców powinna być działalność doradcza i usługi proinnowacyjne na znacznie wyższym poziomie i w szerszym zakresie – mówi Maciej Robakiewicz, Prezes Fundacji Poszanowania Energii.
Takiego rodzaju usługa nie była dotąd świadczona w kraju. Dlatego nasze działania już w chwili obecnej obserwowane są z zainteresowaniem przez potencjalnych usługobiorców, którzy oczekują na moment uruchomienia usług i możliwości skorzystania z pakietu know-how – dodaje Robakiewicz.
Projekt zakłada, że w okresie 4 lat świadczenia usługi, z proinnowacyjnego, bezpłatnego pakietu skorzysta grupa 280 przedsiębiorców. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Warning: Use of undefined constant WEBSITE_URL - assumed 'WEBSITE_URL' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/inzynierbudownictwa/footer.php on line 459
WEBSITE_URL/polityka-prywatnosci" target="_blank">Polityce Prywatności
.