Essentiel – nowe budynki mieszkaniowe w Warszawie

21.05.2020

Essentiel to kompleks mieszkaniowy powstający na warszawskiej Białołęce, w którym znajdą się m.in. mieszkania z antresolami i rozwiązania ekologiczne.

 

 

Essentiel – z francuskiego esencja, istota rzeczy – to dwa niewysokie budynki mieszkaniowe realizowane przez Bouygues Immobilier, których budowa powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku na Tarchominie, przy ulicy Talarowej. Łącznie znajdzie się w nich 167 mieszkań: 155 w większym i 12 w mniejszym budynku. W obu powstaną także lokale usługowe oraz garaże podziemne.

Najwięcej będzie 2- i 3-pokojowych kompaktowych mieszkań, ale znajdą się tu również mniejsze  – 1-pokojowe oraz większe – 4-pokojowe. Każde z nich będzie miało balkon, loggie lub ogródek. W Essentiel zaprojektowano też dwupoziomowe mieszkania z antresolą, z dostępem do tarasów, które usytuowane będą na dachach. Antresole będą stanowiły dodatkowy poziom tych 3-piętrowych budynków. Kompleks został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, dla których przeznaczono też odpowiednie miejsca parkingowe.

 

 

Lokalizacja obiektów w cichej i spokojnej okolicy z dostępem do terenów rekreacyjnych to niewątpliwa ich zaleta. W Essentiel znajdą się także „zielone” rozwiązania. Na dachach zamontowane zostaną kolektory słoneczne, co umożliwi zmniejszenie kosztów zużycia energii w częściach wspólnych. Bardzo przyjazne dla środowiska będzie też jasne pokrycie dachów – to sposób na mniejsze nagrzewanie się budynków. W katalogu ekologicznych rozwiązań jest ponadto gromadzenie wody deszczowej do podlewania roślin, stacje do ładowania samochodów elektrycznych, jak również zadaszone stojaki na rowery. Natomiast wjazdy do garaży podziemnych będą porośnięte roślinnością.

Architekci zadbali o atrakcyjny wygląd budynków i ciekawą formę zapewniającą stworzenie kameralnych przestrzeni sąsiedzkich. Architekturę urozmaicili wprowadzając uskoki w części elewacji oraz wysuwając niektóre mieszkania poza podstawowy obrys budynków. Ponadto w projekcie uwzględnili zadaszony parking zewnętrzny z miejscami postojowymi, jak również nieduży plac zabaw dla dzieci.

Tarchomin jest dobrze skomunikowany z centrum i innymi częściami miasta dzięki tramwajom i autobusom.

Zakończenie budowy kompleksu Essentiel przewidziano na drugą połowę 2022 roku.

 

Wizualizacje: Bouygues Immobilier

 

Przeczytaj też: Lumea – nowoczesne osiedle na warszawskim Bemowie

Osiedle domów Zendo Wilanów

Kłopotowskiego No11 – nowe mieszkania na warszawskiej Pradze

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in