Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Burty, siatka, poręcze czołowe - jak dobrać wyposażenie rusztowania?

16.05.2013

Burta, poręcz czołowa, czy też odpowiednia ilość prawidłowo użytych kotwień, to ważne elementy, na których nie można, ani – nie opłaca się oszczędzać.

Naprawdę niewiele trzeba, aby pracujący na rusztowaniu przypadkowo trącił nogą wiadro, które potem runie w dół z niezabezpieczonego pomostu roboczego. W GBG mamy zasadę, aby pomagać Klientowi w wyborze rozwiązania najlepiej dopasowanego do jego potrzeb, tak by niepotrzebnie nie przepłacał. Nigdy jednak nie proponujemy oszczędności kosztem bezpieczeństwa.

Zdarza się, że Klienci po otrzymaniu od nas kalkulacji, pytają nas, dlaczego sprzedajemy rusztowania drożej o kilka złotych za metr kwadratowy niż konkurencja. Jako argument przedstawiają ceny minimalne, które jak się okazuje – niekoniecznie odnoszą się do ich potrzeb. Po przyjrzeniu się konkurencyjnym ofertom, często zauważamy, że sporządzone zostały one np. dla rusztowań niskich, podczas gdy Klient wymaga rusztowania wysokiego, które jest nieco droższe, albo w kosztorysie nie zostały uwzględnione niektóre obowiązkowe elementy… Zwłaszcza to ostatnie, czyli niezawieranie kalkulacji burt BHP, czy też innych elementów mających wpływ na bezpieczeństwo pracowników, uważamy za czyn nieuczciwej konkurencji, który nie powinien w ogóle mieć miejsca.

Koszt zabezpieczeń jest naprawdę niewspółmiernie niski w stosunku do całości inwestycji w sprzęt rusztowaniowy, a korzyści – podobnie jak zdrowie i życie – bezcenne.

 

Dawid Natkaniec

prezes Global Business Group

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube