Centrum Sztuki Mościce z nowoczesną salą widowiskową

23.09.2019

W ramach modernizacji Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie przebudowano i unowocześniono salę widowiskową.

 

 

Centrum Sztuki Mościce z najlepszą akustyką

Centrum Sztuki Mościce zyskało nowoczesną salę widowiskową o kubaturze 7240 m³ i powierzchni zabudowy 2719 m², na 558 miejsc i 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Po modernizacji pełni funkcje sali kinowej, koncertowej i teatralnej. Przystosowana jest też do osób z niepełnosprawnością ruchową i słuchową (pętla indukcyjna).

Sala ma certyfikat Dolby Atmos. Dla osiągnięcia najlepszej akustyki podczas modernizacji zrezygnowano ze standardowych rozwiązań, czyli perforowanych płyt akustycznych MDF. Zamiast nich zastosowano nowatorskie panele akustyczne ze spieków kwarcu. W połączeniu z miękkimi panelami akustycznymi oraz rezonująco-pochłaniającymi umożliwiły uzyskanie bardzo dobrej akustyki sali. W efekcie, po zmianie geometrii sufitów i widowni, jest to całkowicie nowa sala.

 

 

Polecamy też: Materiał sprężysty w podłogach pływających a redukcja hałasu

 

Specjalne rozwiązania zapewniają komfort sali Centrum Sztuki Mościce

Generalnym wykonawcą sali była firma Moris Polska, a kierownikiem budowy był Rafał Grzesik.

– Do najtrudniejszych zadań należało m.in. wykonanie podwieszanej kładki technicznej pomiędzy elementami istniejącej konstrukcji dachu. Mamy nadzieję, że przyszli widzowie docenią wiele ciekawych rozwiązań, jakie zastosowaliśmy. Tak na przykład przeszliśmy z systemu wentylacji nawiewno-wywiewnej na system wentylacji laminarnej. Dzięki temu każdy z widzów jest indywidualnie „otulany powietrzem”, które podawane jest z nawiewników umieszczonych bezpośrednio pod fotelem. Realizacja projektu w wielu aspektach wymagała najwyższej kultury technicznej. Wystarczy tu wspomnieć klimatyzację precyzyjną amplifikatorni i tyrystorowni oraz system mechaniki scenicznej wraz z wykonaniem sterowania sztankietów i banerów akustycznych, które dla potrzeb funkcjonalności sali dostosowywane są do potrzebnych wymagań akustycznych. Finalnie udało się uzyskać oczekiwany efekt sali wielofunkcyjnej, w której można z powodzeniem organizować koncerty, wystawiać przedstawienia lub wyświetlać filmy – realizację projektu CSM relacjonuje Tomasz Chmiel – dyrektor ds. inwestycji Moris Polska.

 

Centrum Sztki Mościce nagrodzone

Stołeczna firma Moris Polska wraz ze swoim tarnowskim partnerem została nagrodzona w XXIII Ogólnopolskim Konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” za modernizację Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. W sierpniu 2017 r. Moris Polska wygrał przetarg na „Przebudowę sali widowiskowej Centrum Sztuki Mościce w ramach realizacji inwestycji pod nazwą: II etap modernizacji Centrum Sztuki Mościce – sala widowiskowa spełniająca nowoczesne wymagania publiczności, artystów, wymogi bezpieczeństwa”.

 

Czytaj także: Systemy dźwiękochłonne do kształtowania akustyki

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in