Budowa Opackiej w Gdańsku

22.01.2020

Opacka to kameralny zespół mieszkaniowy powstający w sąsiedztwie zabytkowego Parku Oliwskiego.

 

 

 

Kompleks Opacka utworzą trzypiętrowe budynki z lukarnami na ostatniej kondygnacji, nawiązującymi do oliwskiej zabudowy. W inwestycji ulokowano 51 mieszkań o powierzchni 52–129 m². We wnętrzach budynków zostaną wykorzystane takie materiały, jak szlachetne drewno, naturalny kamień, szkło wzorzyste. Duża liczba przeszkleń otworzy mieszkania i części wspólne na otaczającą zieleń, zapewniając przy tym ich doświetlenie. Apartamenty na ostatnim piętrze będę mieć wysokość od 3,05 do 4,2 m. Pomiędzy budynkami powstanie przestrzeń dostępna dla mieszkańców z placem zabaw, strefą fitness z saunami i salą klubową dla dorosłych.

Pomiędzy ulicą Opacką a Potokiem Oliwskim na powierzchni ponad 6000 m² powstanie zielony teren, który charakterem nawiązywać będzie do naturalnego krajobrazu dawnego Opactwa Cystersów. Odtworzony zostanie historyczny staw i drewniany pomost, który ma stanowić punkt widokowy na katedrę. Zostanie tu nasadzonych kilka tysięcy roślin blisko 50 gatunków uprawianych kiedyś przez Cystersów. Zakon słynął z zakładania pięknych ogrodów, które ułatwiały kontemplację. Deweloper – firma Invest Komfort planuje także rewitalizację brzegu Potoku Oliwskiego.

Osiedle ma być gotowe w 2022 r.

 

 

Przeczytaj też: Baltea Apartments – mieszkania z widokiem na Zatokę Gdańską

Wyspa Solna w Kołobrzegu – powstaje II etap

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.