Budowa obwodnicy Wałcza w ciągu ekspresowej S10

20.11.2015

Rusza budowa obwodnicy Wałcza w ciągu drogi S10, podpisano umowę na jej realizację. Droga będzie miała długość 17,8 km i ominie Wałcz od północy.

Inwestycję będzie realizowała firma Energopol Szczecin S.A. Wartość podpisanego kontraktu opiewa na 430 488 192,00 zł. Dzisiaj również podpisano umowę na nadzór dla tej inwestycji z konsorcjum firm Eko Invest i Trakt o wartości 5 841 749,70 zł. Budowa obwodnicy Wałcza potrwa 22 miesiące, z czasu realizacji zadania będą wyłączone okresy zimowe od 15 grudnia do 15 marca. Budowa obwodnicy zostanie ukończona w lipcu 2018 r.

 

 

Wałcz jest największym miastem na trasie DK nr 10, które nie ma żadnej obwodnicy, układ dróg w mieście nie zmienił się w większym stopniu od ponad 70 lat. Duży ruch tranzytowy na DK nr 10 powoduje problemy komunikacyjne, szczególnie w okresach porannych i popołudniowych szczytów.

Obwodnica Wałcza będzie dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Na nowej trasie powstaną 4 węzły drogowe. Wałcz Zachód łączący obwodnicę z obecną DK nr 10, Wałcz Północ stanowiący połączenie z DW nr 163, Wałcz Wschód z DK nr 22 i końcowy węzeł Witankowo na włączeniu w DK nr 10 od strony Piły. Zakres robót obejmuje między innymi również budowę 13 wiaduktów, 2 mostów, 2 estakad i 14 przepustów ekologicznych. Dwoma największymi obiektami mostowymi będzie trójprzęsłowa estakada E-1 o długości 278 m i trzynastoprzęsłowa estakada E-2 o długości ok 764 m.

 

Źródło: GDDKiA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.