Budowa Lira Park w Warszawie

11.01.2019

Totalbud SA zmierza do osiągnięcia stanu surowego otwartego budynku mieszkalnego Lira Park na warszawskiej Ochocie, który stanie na rogu ulic Lirowej i Włodarzewskiej.

Do połowy stycznia zakończona będzie konstrukcja żelbetowa obiektu. Stan surowy otwarty jest zaplanowany na luty, a stan surowy zamknięty miesiąc później. Budynek o konstrukcji słupowo-płytowej będzie mieć 72 mieszkania w układach funkcjonalnych M2 (25 mieszkań), M3 (34 mieszkania) i M4 (13 mieszkań). Powierzchnia zabudowy wyniesie 1587 m². Projektantem budynku jest Biuro Projektów Kazimierski i Ryba, a jego deweloperem Yuniversal Podlaski.

 

 

U zarania budowy Totalbud musiał zmierzyć się z niełatwym gruntem z przewarstwieniami, gytiami i namułami stanowiącymi w tym rejonie miasta pozostałości po Jeziorze Żoliborskim z okresu międzylodowcowego. W związku z tym teren budowy wymagał wzmocnienia go ponad 300 kolumnami CMC.

Budowę komentuje jej kierownik Jan Sawicki: „Analiza geologiczna gruntu była prawidłowa, stąd od początku wiedzieliśmy, jakie procedury i technologie trzeba będzie wdrożyć już od etapu fundamentów. Wszystkie prace biegną zgodnie z harmonogramem i jeśli warunki atmosferyczne nie zakłócą postępu prac, planujemy zakończenie budowy w styczniu 2020 r. wraz z pozwoleniem na użytkowanie. Na tle krajowego budownictwa mieszkaniowego można powiedzieć, że Lira Park będzie się wyróżniała bardzo dobrymi układami funkcjonalnymi mieszkań oraz atrakcyjnymi tarasami nieczęsto spotykanymi w takiej formie jak na tej budowie. Elewacja budynku będzie lekka mokra, natomiast parter z lokalami handlowo-usługowymi zyska okładziny ze spieków kwarcowych.”

 

 

Działka Liry Park wpisze się w zielone otoczenie inwestycji. Planuje się dla niej zieleń niską – byliny, krzewy oraz niskie drzewa. W pasie drogowym ulic Włodarzewskiej i Lirowej zaprojektowano niskie krzewy okrywowe. Wokół przebudowywanej stacji trafo znajdą się pergole z pnączami. Na patio między częściami budynku będą trawy ozdobne i byliny wyeksponowane na tle roślin zimozielonych liściastych i iglastych. Na dachach nad częściami niższymi budynku znajdą się dachy zielone poza wyznaczonymi tarasami i strefami dla urządzeń technicznych. Na zielonych dachach będą maty ziołowe inkrustowane małymi wyspami z niską roślinnością iglastą.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Warning: Use of undefined constant WEBSITE_URL - assumed 'WEBSITE_URL' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/inzynierbudownictwa/footer.php on line 462
WEBSITE_URL/polityka-prywatnosci" target="_blank">Polityce Prywatności
.